25/05/2024

Zákazníci v České republice by si velmi přáli, aby si konečně mohli kupovat prvotřídní zboží, jako je to naprosto běžné třeba v Polsku nebo v Německu. Ostatně, mnozí už hodili pomyslnou flintu do žita a vzdali představu, že si v tuzemsku pohodlně nakoupí. Na nákupy potom raději vyrážejí do ciziny, což je sice složitá anabáze, ale za kvalitní potraviny to zkrátka stojí.

Zákazník může tápat

Obzvlášť když vidíte, co jsou obchodní řetězce v Česku schopny nabízet. Státní zemědělská a potravinářská inspekce se sice snaží, ale zdaleka nedokáže zachytit vše. A když vidíte ty případy, které se zveřejní, rozhodně potom nemáte chuť v takovýchto obchodech nakupovat, jelikož víte, že tam na vás číhá mnohem více pastí.

Tentokrát se opravdu “zadařilo” Albertu, který byl přichycen přitom, kterak prodává jeden ze svých prémiových a drahých sýrů v takovém stavu, že to snad ani není možné. “Potravinářská inspekce zjistila výskyt plísně u BIO polotvrdého sýru z Albertu,uvedla SZPI. “Jedná se o potravinu Bio 50+ Goudse JONG ZACHT (BIO sýr polotvrdý mladý, plátky).

Inspektoři pochopitelně poukazují na skutečnost, že taková potravina není vhodná ke konzumaci. Bohužel, řada zákazníků si v takovém případě vůbec nemusí být jistá, jelikož u některých sýrů je plíseň poměrně běžnou záležitostí. Tak tomu ale v tomto případě nebylo.

Albert tento sýr prodává jako velkou pochoutku v Bio kvalitě. A jak to dopadlo. / Foto: SZPI

Drahý a chycený sýr

Jak to má ale zákazník poznat, když se bílá plíseň vyskytovala ve všech kontrolovaných baleních. Když si člověk není jistý u jednoho výrobku, podívá se obvykle, jak vypadají ostatní tohoto druhu. Pokud zjistí, že je plíseň všude, nabude dojmu, že jde v daném případě o standard takového sýra.

Čtěte také: Do Česka se dostalo úplně prolezlé ovoce. Kupovali ho všichni. Hlavně ho ale nejezte, jinak to zle schytáte

Je přitom zajímavé, že tento sýr se do Alberta dováží až z Nizozemska a jde o jeden z jeho prémiových produktů, za který si nechá také náležitě zaplatit. Za to se však zákazníkům odmění opravdovou lahůdkou. To snad nemůže být ani pravda.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *