23/05/2024

Tuzemští spotřebitelé už jsou dnes na pozoru, když si kupují nejrůznější živočišné produkty, zejména potom maso. V minulých měsících se totiž ukázalo, že obchodní řetězce v České republice na nějakou kvalitu zvysoka kašlou a nedokáží příliš zabezpečit ani bezpečnost daného zboží. Jednoduše prodávají všechno, co se jim zrovna dostane pod ruku. Hlavně, že je to co možná nejlevnější. Český zákazník v zemi, které se přezdívá popelnice Evropy, zkrátka snese všechno.

Pořádný průšvih

Pokud se však domníváte, že se to netýká třeba zeleniny nebo ovoce, byli byste na omylu. Právě v této kategorii se v poslední době objevuje skutečně velké množství přešlapů, jak dokladuje Státní zemědělská a potravinářská komise. Mnohdy jsou přitom velmi závažné a konzumací takového ovoce nebo zeleniny si můžete zadělat na pořádné trable.

Skvělým příkladem z poslední doby jsou sušené meruňky, které se prodávaly v obchodním řetězci Tesco. Šlo o velmi oblíbený produkt nabízený za rozumnou cenu pod privátní značkou tohoto řetězce. Ukázalo se však, že meruňky jsou kompletně prolezlé, a to ne nikterak výjimečně.

U všech kontrolovaných balení byl na plodech patrný výskyt drobných bílých živých škůdců. Potravina zapáchala po kažení,konstatovala zpráva SZPI. Ta pochopitelně také varovala předtím, aby kdokoliv takovou potravinu konzumoval, jelikož jednoduše není bezpečná.

Takto vypadaly sušené meruňky v Tescu. Chycená byla všechna balení. / Foto: Potraviny na pranýři

Můžete to mít doma

Je velkou otázkou, jak se něco takového mohlo stát. Nicméně je poměrně pravděpodobné, že tyto sušené meruňky můžete mít ještě doma. Jde ostatně o zdravé zobání třeba večer k televizi. Raději ale ani nedomýšlet, pakliže byste si je otevřeli v přítmí a neviděli, co přesně konzumujete.

Čtěte také: Okamžitě musíte vyhodit oblíbenou konzervu. Prodávala se ve velkém, ale našly se v ní děsivé věci

Datum spotřeby produktu Tesco Apricots – Meruňky vypeckované je do května roku 2024. Prodávaly se přitom v plastovém sáčku o hmotnosti 200 gramů. Číslo šarže potom zní L231232V082. Dávejte si teď ale raději pozor na veškeré sušené ovoce, které si kupujete a které konzumujete. Jak vidíte, mohou to být opravdu nepěkné věci.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Do Česka se dostalo úplně prolezlé ovoce. Kupovali ho všichni. Hlavně ho ale nejezte, jinak to zle schytáte

  1. Okamžitě bych takový supermarket nechal zavřít a postupoval bych takto i u dalších supermarketů, kterých by se to týkalo!!! V Česku se prostě může prodat vše!!! Zlaté české samoobsluhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *