19/06/2024
Kylian Mbappé

"File:2019-07-17 SG Dynamo Dresden vs. Paris Saint-Germain by Sandro Halank–129.jpg" by Sandro Halank, Wikimedia Commons is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kylian Mbappé se znovu stává terčem pozornosti, jelikož údajně zvažuje lednový odchod z PSG. Talentovaného mladíka kritizovalo několik bývalých fotbalistů.
Kylian Mbappé
File:2019-07-17 SG Dynamo Dresden vs. Paris Saint-Germain.jpg” by
Sandro Halank
is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Provozovatelé sportovních kanálů zadarmo obdrželi materiál s nemalým virálním potenciálem. Úhledně zabalené dárkové balíčky novinářům rozeslal Kylian Mbappé. Třiadvacetiletý fotbalista navzdory uzavřeným dohodám a rekordnímu kontraktu přemýšlí nad senzačním lednovým odchodem z PSG. Chování talentovaného mladíka kritizovalo několik uznávaných veteránů.

Nemusel zůstávat. Díky končící smlouvě mohl vyjednávat naprosto s kýmkoliv, eminentní zájem dlouhodobě projevoval hlavně Real Madrid. Ačkoliv přestupová senzace nebyla daleko, rozhodnutí třiadvacetiletého fotbalisty nakonec zvrátila kreativita pařížského velkoklubu. Kylian Mbappé odsouhlasil mimořádně výhodnou smlouvu s částečnými rozhodovacími pravomocemi a dobrovolně zachoval věrnost barvám PSG. Kdo si tenkrát dokázal představit, že nadšení možná vydrží pouhých šest měsíců?

Fotbalová sezóna 2021/2022 bohužel nenaplnila hráčova velkolepá očekávání. Veřejné kritice podrobil například zvolenou taktiku hlavního manažera Christopha Galtiera, za oponou příliš nevychází s brazilským kanárkem Neymarem a fenomenálním Lionelem Messim. Nelze přehlédnout také hvězdné manýry, kterým v důsledku smluvních benefitů okamžitě přivykl.

Rostoucí napětí kolem mnohonásobného francouzského reprezentanta způsobilo, že měl podle renomovaného španělského deníku Marca začít přemýšlet nad lednovým odchodem. Spekulace ohledně budoucnosti talentovaného zakončovatele postupně komentovalo několik vysloužilých fotbalistů.

„Nikdo není rád vystaven tomu, v čem není dobrý. Nemusí se vám to líbit, ale je tu něco, co je větší než všechno ostatní – klub. Bylo mu řečeno, že je klub důležitější než jeden hráč, nebo nabyl pocitu, že on sám je důležitější než klub?“ prohlásil během vysílání televizního kanálu CBS Sports legendární útočník Thierry Henry. „Také jsem v Barceloně nerad hrával příliš vysoko, nenáviděl jsem to. Ale musel jsem to dělat pro dobro týmu. Existuje jedno pravidlo. Když vás trenér o něco požádá, uděláte to, pokud to je dobré pro tým.“

Štiplavý komentář si prostřednictvím televize ESPN neodpustil ani bývalý skotský záložník Craig Burley. „Tenhle chlap, pokud nedostane to, co chce, je největším dítětem ve fotbalovém světě. Jeho ego se před několika měsíci vymklo kontrole,“ nebral si upřímný vysloužilec servítky. Osobní stanovisko přihodil také někdejší miláček francouzského diváctva Emmanuel Petit.

„Dneska obtěžuje každého. Celou dobu se to snaží dělat osobní. Dokonce se staví nad klub. Vše, co se stalo v posledních měsících, mu stouplo do hlavy,“ začal fotbalový důchodce vyprávět na RMC Sport. „Klub je důležitější než kterýkoli hráč. Mbappého výroky jsou irelevantní a svědčí o nedostatku respektu k instituci a spoluhráčům. Protože svými výroky míří na trenéra, ale i na určité hráče. To považuji za politováníhodné.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *