26/02/2024
Pierre-Emerick Aubameyang

"File:1 Pierre-Emerick Aubameyang.jpg" by Chensiyuan is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Prohlášení motivované bezprostředními emocemi. Pierre-Emerick Aubameyang vysvětloval okolnosti choulostivého videozáznamu, ve kterém pomlouval Mikela Artetu.
Pierre-Emerick Aubameyang
File:1 Pierre-Emerick Aubameyang.jpg” by Chensiyuan is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Prohlášení motivované bezprostředními emocemi. Pierre-Emerick Aubameyang fanouškům a novinářům vysvětloval okolnosti choulostivého videozáznamu, podle kterého v nedávné minulosti otevřeně pomlouval svého bývalého nadřízeného Mikela Artetu.

Býval kapitánem, místní celebritou a zároveň pravidelně vévodil týmovým statistikám. Celkové vnímání relativně úspěšné spolupráce nicméně zakalovaly opakované disciplinární prohřešky. Chování mimořádného fotbalisty nakonec překročilo hranice únosnosti.

Pierre-Emerick Aubameyang, který velice dlouho pokoušel trpělivost londýnského Arsenalu, závěrem minulého roku nedobrovolně odevzdal kapitánský nárameník a pouhou suspendací to bohužel neskončilo. Věhlasný hrotový útočník několik zápasů proseděl u televizní obrazovky, následovalo předčasné rozvázání spolupráce a lednové stěhování do katalánské metropole. Rozsudek nad problematickou osobností podle zahraničních novinářů vynesl samotný Mikel Arteta.

Takřka zapomenuté události nyní opětovně vyplnily mediální prostor. Důvodem budiž pikantní obrazový záznam, který se znenadání objevil na sociálních sítích. Co přesně obsahoval? Aubameyang tam dvěma kumpánům popisoval osobní zkušenosti z Londýna. Hlavní roli v jeho příběhu sehrál zmíněný trenér Arteta. „Neumí se vypořádat s velkými fotbalisty a velkými osobnostmi. Potřebuje kolem sebe mladé hráče, kteří nic neříkají,“ prohlásil mnohonásobný gabonský reprezentant.

Prohlášení třiatřicetiletého kanonýra mezi fanoušky vyvolalo obrovský rozruch. Muselo tudíž přijít nějaké vysvětlení. „Vím, že uniklo video, které bylo natočeno bezprostředně poté, co jsem dorazil do Barcelony. V té době jsem měl ještě hodně špatných pocitů,“ napsal Aubameyang na Twitteru. „Arsenal dělá v této sezóně skvělé věci a přeji všem svým bývalým spoluhráčům, aby se jim dařilo, jen ne 6. listopadu.“

Dne 6. listopadu 2022 se uskuteční pikantní střetnutí mezi Arsenalem a domácí Chelsea. Fotbalistu tudíž čeká debutové utkání proti bývalému zaměstnavateli.

Subscribe
Upozornit na

9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Would love your thoughts, please comment.x