24/06/2024
Louis Saha

"HM1_0365" od Web Summit je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Erling Haaland a Cristiano Ronaldo. Dokáže mladičký fotbalista v budoucnosti napodobit stárnoucího veterána? Srovnávání hvězdných fotbalistů odmítá Louis Saha.
Louis Saha
HM1_0365” od Web Summit je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Erling Haaland a Cristiano Ronaldo. Fotbalisté mimořádných dovedností, klíčoví představitelé nastupující a odcházející generace. Zatímco mnohonásobnému světovému rekordmanovi nenávratně odtikává poslední hodinka, kariéra talentovaného skandinávského mládence doposud nedosáhla pomyslného vrcholu. Dokáže v budoucnosti napodobit úspěchy svého předchůdce? Téma prostřednictvím hazardního serveru Compare.bet rozebíral bývalý útočník Louis Saha.

Skandinávské konkurenční prostředí vyprodukovalo několik fotbalistů světového významu. Mezinárodní uznání získali Nils Liedholm, Gunnar Gren, Gunnar Nordahl, Peter Schmeichel, John Arne Riise, Michael Laudrup nebo stále ještě aktivní Zlatan Ibrahimović. Největším drahokamem současnosti bezpochyby zůstává Erling Haaland.

Teprve dvaadvacetiletá superhvězda nepřestává udivovat mimořádnou střeleckou produktivitou, kterou formovala napříč všemi evropskými zastávkami a dosavadními statistikami v barvách manchesterských Citizens tomu nasadila pomyslnou korunku. Norský reprezentant během úvodních třinácti zápasů dvacetkrát skóroval, třikrát dokonce zaznamenal hattrick. Kylian Mbappé jenom tiše závidí.

Mladičký fotbalista bývá často porovnáván se dvěma klíčovými zástupci odcházející generace – Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim. Dokáže se těmto celebritám v budoucnosti vyrovnat? Pochybnosti v souvislosti s prvně zmíněnou legendou vyslovil bývalý francouzský útočník Louis Saha. „Nevím, jestli dosáhne takových čísel, protože si myslím, že nenabízí kompletní balíček jako Ronaldo,“ prohlásil čtyřiačtyřicetiletý veterán, kterého se dotazoval hazardní server Compare.bet.

„Nemyslím si, že Haaland dokáže změnit pozici jako Ronaldo a být produktivním křídelníkem. Důležitá nejsou jenom čísla, jde také o celkový dopad na hru a o to, kolika úspěchů dosáhnete. Záleží na tom, jestli dokážete překonat nepřízeň osudu a reagovat na potíže. Čísla jsou důležitá, ale ještě důležitější jsou úspěchy,“ pokračoval fotbalový důchodce. „Alan Shearer měl kupříkladu výborné statistiky, ale jeho úspěchy nejsou ve skutečnosti uznávány mimo Anglii.“

Vysloužilému hráči zkrátka nepřipadá rozumné kohokoli stavět na Ronaldovu jedinečnou úroveň. „To, co Ronaldo dokázal, je opravdu neuvěřitelné, myslím to vážně. Nikdo nebude schopen dobýt Evropu tak, jako to udělal on. Nikdo by neměl znevažovat to, co dokázal, v tom jsem neoblomný. Bez ohledu na to, kolik fotbalista nastřílí gólů, bychom ho neměli srovnávat s Cristianem,“ vysvětlil čtenářům.

„Haaland bude muset střílet padesát branek za sezónu po dobu patnácti let, aby toho chlapa dohonil,“ míní někdejší hvězda Fulhamu, Manchesteru United, Evertonu, Tottenhamu nebo Sunderlandu. Souhlasíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *