24/06/2024
Bruno Fernandes Manchester United

"File:Бруну 2018.jpg" od Александр Вепрёв je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zpochybňování trenérských schopností Ralfa Rangnicka? Bývalého kormidelníka Manchesteru United zpětně podpořil talentovaný fotbalista Bruno Fernandes.
Bruno Fernandes Manchester United
File:Бруну 2018.jpg” od Александр Вепрёв je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United FC v současnosti probouzí nizozemský kormidelník Erik ten Hag. Manažerskou pozici donedávna zastával Ralf Rangnick, který s ohledem na dosažené výsledky skutečně nelámal žebříčky popularity. Mělo neustálé zpochybňování jeho trenérských dovedností reálné opodstatnění? Kritikům prostřednictvím serveru The Athletic odpověděl záložník Bruno Fernandes.

Manchester United konečně začíná dosahovat optimálních výsledků. Tradičnímu fotbalovému velkoklubu pomohla kombinace masivního utrácení, pozměněné herní strategie a zásadní personální rekonstrukce. Evoluci naopak vyloženě brzdilo časté střídání na pozici hlavního trenéra. Kocábku v posledních dvanácti měsících naváděla čtveřice rozdílných manažerů.

Minulou sezónu 2021/2022 začínal Ole Gunnar Solskjaer, bývalého útočníka nicméně v důsledku katastrofálních výsledků čekalo listopadové odvolání. Klubové vedení následně hledalo adekvátního pokračovatele. Štafetový kolík dočasně zahříval Michael Carrick, kterého vzápětí (taktéž formou časově omezené dohody) nahradil Ralf Rangnick.

Nominace zkušeného analytika s poměrně hubenou trenérskou minulostí vyvolala smíšené reakce. A realita těmto hlasům okamžitě dávala za pravdu. Rudí ďáblové nebavili sami sebe ani rozčarované publikum, tiskové konference doprovázela napnutá atmosféra a mašina celkově vrzala tak nahlas, až praskaly ušní bubínky.

Německý lodivod doklepal sezónu a třebaže měl v klubu posléze zahájit poradenskou činnost, spolupráci radši předčasně ukončil a nyní se soustředí výhradně na rakouský národní tým. Bylo Rangnickovo vyhoření způsobeno nízkými trenérskými kvalitami? Takové vysvětlení rozhodně nepodpořil Bruno Fernandes.

„Ralf přišel se svou myšlenkou intenzivního hraní a napadání, kterou dříve praktikoval v Německu. Ale s námi to bohužel nefungovalo, protože v kabině panovala špatná nadála,“ uvedl záložník prostřednictvím renomovaného britského serveru The Athletic. „Byla nízká sebedůvěra, všichni se tehdy cítili na dně.“

„To ovšem nemá nic společného s Ralfem, snažil se ze všech sil. Je to dobrý manažer s dobrými nápady, ale ne každému to vyhovovalo,“ pokračoval osmadvacetiletý fotbalista, kterého v minulosti využívaly týmy jako Novara, Udinese, Sampdoria nebo Sporting CP.

„Důvodem bylo, že tým sestavil Ole na základě vlastních plánů. A pak dorazil manažer s odlišnou vizí. Každý manažer, který tu byl, mě rozdílné představy, takže přiváděl odlišné hráče,“ doplnil upřímný Bruno Fernandes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *