03/12/2023
Tammy Abraham

"File:07 Tammy Abraham, Samuel Clucas & Tom Carroll IMG 3742 (26289167259).jpg" od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dosáhnout Haalandovy úrovně? Tammy Abraham otevřeně přiznává, že výkony skandinávského hrotového útočníka dlouhodobě používá jako tajnou motivaci.
Tammy Abraham
07 Tammy Abraham, Samuel Clucas & Tom Carroll IMG_3742” od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Život daleko za hranicemi rodné vlasti mu náramně svědčí. Tammy Abraham prostřednictvím britského serveru Daily Mail zopakoval, že rozhodnutí vyklidit kabinu mateřské Chelsea a doplnit soupisku AS Řím opravdu nemusí litovat. Čtyřiadvacetiletý fotbalista následně vychvaloval současného kormidelníka José Mourinha, popisoval vášnivost místních fanoušků a zároveň prozradil, který hrotový útočník jej svými nadstandardními výkony dlouhodobě motivuje.

Italské konkurenční prostředí namísto domovské Premier League, která je všeobecně označována za nejlepší fotbalovou soutěž planety? Loňské rozhodnutí Tammyho Abrahama doplnit soupisku AS Řím mediálně zpochybňovala naprostá většina komentátorů. Veskrze pochopitelné starosti o hráčovu budoucnost se nicméně ukázaly jako liché.

Stošestadevadesáticentimetrový dlouhán pod vedením náročného lodivoda José Mourinha okamžitě zazářil. Během premiérového ročníku za hranicemi rodné vlasti nasbíral 27 úspěšných zásahů a dalších 6 finálních asistencí, vrcholem zmíněné sezóny 2021/2022 bylo celkové prvenství v Evropské konferenční lize.

Kariéra talentovaného hrotového útočníka se momentálně ubírá správnou cestou, ačkoliv samotný fotbalista otevřeně přiznává, že si život v Itálii kdysi nedokázal představit. „Kdybyste mi před pár lety řekli, že budu hrát v Itálii, nevěřil bych vám. Opustit Chelsea bylo těžké, vyrůstal jsem tam od svých sedmi let,“ prozradil čtenářům zahraničního serveru Daily Mail.

„O italském fotbale jsem toho moc nevěděl, ale díky němu jsem se vyvinul jako hráč i jako člověk. Vyšel jsem ze své komfortní zóny a nelituji toho. Miluji život a pomohlo mi to vypilovat další aspekty mého hraní,“ popisoval vysloužilému liverpoolskému záložníkovi Dannymu Murphymu během telefonického rozhovoru. „V Chelsea na mě pohlíželi výhradně jako na střelce branek. Tady jsem se naučil nové věci. Pokud jsou soupeři více na míči, vím, jak se postavit do obrany. Musím také lépe zakončovat příležitosti, protože mohou být omezené.“

„Něco ve mně křičí, že chci být ještě lepší. Hodně se dívám na Erlinga Haalanda, asi nejvíce diskutovaného fotbalistu současnosti. Používám ho jako tajnou motivaci, abych se pokusil dosáhnout takové úrovně. Úspěch ostatních hráčů, to je to, co mě žene dál,“ pokračoval několikanásobný reprezentant Albionu, který stejně jako v ostatních rozhovorech nezapomněl pochválit současného manažera AS Řím.

„Je jedním z nejlepších v oblasti řízení lidí. Ví, jak mluvit s hráči, zná nejlepší způsoby, jak se s každým člověkem vypořádat. V mém případě kupříkladu nikdy neřekne, jak dobře jsem hrál. O poločase nikdy nedostanu pochvalu, i když si v duchu říkám, že hraji dobře. Vždycky chce, abych hrál ještě lépe,“ nastínil koučovo specifické dovednosti.

Odchovanec londýnských „Blues“ také vysvětlil, jak zvládá emoce a rivalitu místních fanoušků. „Fanoušci jsou opravdu vášniví. Kamkoli jdete, je to buď Řím nebo Lazio – rivalita je naprosto šílená. Můžete zastavit na benzince a nechat se tím pohltit. Je to jiné než v Londýně, kde se můžete ztratit v davu o něco lépe. Chvíli trvalo, než jsem si zvykl, ale lidé jsou milí, když je vidíte. Máte prostě tendenci trávit více času doma,“ uvedl spokojený Tammy Abraham.

Subscribe
Upozornit na

11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x