26/02/2024
Jules Koundé

"File:Jules Koundé.jpg" by Adrien33000 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jules Koundé v létě rozřešil otázku vlastní budoucnosti, namísto Chelsea překvapivě zvítězila Barcelona. Fotbalista vysvětlil, co tomuto rozhodnutí předcházelo.
Jules Koundé
File:Jules Koundé.jpg” by Adrien33000 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jules Koundé během letního přestupového termínu rozřešil otázku vlastní budoucnosti. Londýnská Chelsea nakonec překvapivě ostrouhala, talentovaného středního obránce závěrem července podepsala katalánská Barcelona. Třiadvacetiletý fotbalista prostřednictvím uznávaného zahraničního časopisu L’Equipe vysvětloval, co tomuto senzačnímu rozhodnutí předcházelo.

Zůstat nebo konečně vyzkoušet atraktivnější destinaci? Spekulace ohledně budoucnosti Koundého pravidelně vytvářely křiklavé novinové titulky. Šikovný fotbalista během tříletého působení v andaluské Seville neuvěřitelně vyrostl, čímž zákonitě upoutal pozornost slavných velkoklubů.

Francouzského mladíka sledovala například Chelsea, která potřebovala zaletovat rozložené defenzivní oddělení. Kabinu „Blues“ postupně vyklidilo několik středních obránců. Antonio Rüdiger podlehl vábení Bílého baletu, Andreas Christensen posílil Barcelonu a Malarg Sarr formou hostování vyztužil obranu Monaka. Londýnský svatostánek nádavkem definitivně opustili přehlížení fotbalisté Jake Clarke-Salter s Mattem Miazgou.

Jules Koundé díky sportovním kvalitám, produktivnímu věku a ctižádostivosti představoval ideální řešení personálních nedostatků. Přestože k rukám hráčových zástupců z britské metropole dorazila opravdu lukrativní nabídka, vítězství nakonec překvapivě slavila katalánská FC Barcelona. Co se vlastně koncem letošního července z pohledu Modrobílých pokazilo?

„Je pravda, že jsem během tohoto léta nebyl daleko od podpisu s Chelsea. Barcelona sice měla zájem, ale také obavy. Když jsem ovšem přijal telefonát a vycítil, že existuje možnost, aby mě přivedli, nemusel jsem dlouho přemýšlet,“ prozradil odchovanec Bordeaux uznávanému zahraničnímu časopisu L’Equipe. „Mluvil jsem rovněž s Thomasem Tuchelem. Také jsem cítil, že mě chce získat, ale rozhodl jsem se upřednostnit Xaviho.“

„Bavili jsme se hlavně o fotbale. Cítil jsem skutečnou důvěru, opravdovou znalost mého způsobu hraní a mých kvalit. Říkal, že mé schopnosti odpovídají jeho plánům,“ nastínil perspektivní zadák detaily telefonického rozhovoru s barcelonským kormidelníkem.

„Připojil jsem se k obrovskému klubu, který v minulosti zažil dobré časy, ale v poslední době jich neměl tolik. Zapojil jsem se do projektu, který bych nepopsal jako přestavbu, protože už tady byl dostatečně konkurenceschopný tým, ale spíše jako takový odrazový můstek,“ doplnil Koundé.

Subscribe
Upozornit na

25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
25
0
Would love your thoughts, please comment.x