23/04/2024
Willian Arsenal Chelsea

"File:Willian - Виллиан (22165395849).jpg" od Aleksandr Osipov je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Arsenal zastupoval velice krátkou dobu. Brazilec Willian znovu vysvětloval důvody svého loňského odchodu. Křídelníka vyzpovídal britský server The Athletic.
Willian Arsenal Chelsea
File:Willian – Виллиан (22165395849).jpg” od Aleksandr Osipov je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brazilského křídelníka Williana můžeme zásluhou dosavadního životopisu nazývat specialistou v oblasti londýnských velkoklubů. Zpočátku reprezentoval Chelsea, následně věrnost odpřisáhl konkurenčnímu Arsenalu a momentálně vypomáhá podceňovanému Fulhamu. Druhá zmíněná kooperace nakonec vydržela pouhou sezónu a fotbalista mnohokrát zopakoval, že tamní kabinu chtěl vyklidit prakticky okamžitě. Zákulisí únikového manévru popisoval renomovanému britskému serveru The Athletic.

Zakázanou přestupovou linkou mezi Arsenalem a konkurenční Chelsea v minulosti vyrazilo několik slavných fotbalistů. Událost takového charakteru zákonitě vyvolává smíšené reakce. Rozdělení fanouškovských táborů způsobil například Willian, kterému představitelé „Blues“ roku 2020 neprodloužili smlouvu a zkušený křídelník vzápětí dezertoval k odvěkému městskému rivalovi.

Třebaže svými ambiciózními mediálními proklamacemi zpočátku budoval představu naprosté oddanosti, výkonnostně bohužel nenaplnil očekávání z rychlíku nakonec vystoupil předčasně. Zásadní rozhodnutí učinil navzdory plnému vědomí, že nedostane všechny peníze, které mu lukrativní víceletá smlouva zaručovala.

„Myslím, že jsem možná jediným hráčem, který něco takového udělal,“ popisoval renomovanému zahraničnímu serveru The Athletic fotbalista, kterého momentálně zaměstnává londýnský Fulham. „Kterýkoli jiný hráč by v mé situaci zůstal až do konce smlouvy, aby získal všechny peníze. Ale já takový nejsem. Peníze na světě nejsou to nejdůležitější. Musím se cítit dobře, cítit motivaci chodit na trénink. To jsem tam necítil, takže jsem se rozhodl odejít.“

Stačily pouhé tři měsíce, aby mnohonásobný brazilský reprezentant přemýšlel nad odchodem. Hráčově aklimatizaci tenkrát rozhodně nepomáhala ani zásadní protiepidemická opatření. „Většinu sezóny jsme kvůli pandemii hráli bez fanoušků. Neviděl jsem příznivce Arsenalu. Možná jsem potřeboval slyšet to hučení davu, bylo to něco, co mi vážně chybělo. Byly to těžké chvíle nejen pro mě, ale pro všechny na světě. Hrát bez fanoušků v novém klubu není snadné,“ prozradil odchovanec Corinthians.

Přestože spolupráce z fotbalistova hlediska nedopadla ideálně, současné mužstvo a trenéra zasypal komplimenty. „Poslední den jsem hovořil s trenérem Mikelem Artetou. Moc jsem mu děkoval za to, co pro mě udělal a že mě přivedl do Arsenalu. Popřál jsem mu jen to nejlepší. Je to dobrý manažer, k Arsenalu chovám velký respekt. Daří se jim, mají dobré hráče. V této sezóně mohou dosáhnout velkých úspěchů,“ uzavřel Willian.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *