16/07/2024

"File:Neymar-006 (20058680071).jpg" by Renan Katayama is licensed under CC BY-SA 2.0/ Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Francouzský fotbalový gigant se musí stejně jako všichni ostatní vypořádat s následky koronavirové pandemie. Zahraniční média dokonce spekulují, že klub opustí řada velkých hvězd.
“File:Neymar-006 (20058680071).jpg” by Renan Katayama is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Francouzský fotbalový gigant se musí stejně jako všichni ostatní vypořádat s následky koronavirové pandemie. Zahraniční média dokonce spekulují, že se na půdě slavného PSG schyluje k poměrně masivnímu výprodeji. Už dnes je prý téměř jasné, že smlouvu neprodlouží zkušený kapitán Thiago Silva. Otazníky pak visí také nad budoucností jeho krajánka Neymara, jenž usiluje o návrat do katalánské Barcelony. Hvězdné trio uzavírá Kylian Mbappé, jehož srdce sice stále bije pro klub z Paříže, nicméně zájemci pocházejí z celého světa a vzduchem proto létají velice slušné částky. Pokud všechny avizované odchody klapnou, tvář Paris Saint-Germain se zásadním způsobem změní.

Odchod Thiaga Silvy má být přímou reakcí na pandemii

Dokonce ani vlivným majitelům francouzského PSG se krize způsobená pandemií nového koronaviru nevyhnula. Kvůli předčasnému ukončení tamní Ligue 1 se ztráty vyšplhají na astronomických pět miliard korun, což samozřejmě nutí k hledání úspor. A kde jinde by měl klub začít šetřit, když ne na mzdách hráčů, které mnohdy dosahují vskutku závratných výšin? První obětí se podle zahraničních médií stane pětatřicetiletý kapitán Thiago Silva, jehož finanční odměny jsou pro PSG enormní zátěží. Zkušenému obránci v létě vyprší smlouva a podle všeho nepanuje zájem o její prodloužení. Rodák z Rio de Janeira se tak pravděpodobně odebere zpátky do milované Brazílie, kde bude buďto pokračovat v kariéře za tým Fluminense FC, nebo definitivně skončí.

Tato zpráva fanoušky úřadujícího mistra francouzské nejvyšší soutěže nepochybně zarmoutí. Silva totiž hájil jejich barvy dlouhých osm let a výraznou měrou přispěl k zisku celkem jednadvaceti prestižních trofejí. Na evropském kontinentě působil kromě PSG ještě v AC Milán, FC Porto a krátkou anabázi zaznamenal také ve Spartaku Moskva. Účastnil se několika významných reprezentačních akcí, ze dvou letních olympijských her si přivezl bronz a stříbro.

Další přestupy mohou vyplnit klubovou kasu

Thiago Silva nemusí být jediným hráčem, který s úderem nadcházejícího léta opustí klubové barvy Paris-Saint Germain. Nejasné signály vysílá i další Brazilec Neymar, o jehož návratu do Barcelony se vášnivě spekuluje snad od doby, kdy ji v roce 2017 opustil. Tentokrát by však jednání mezi dvěma gigantickými kluby mohla dojít ke vzájemné shodě. Sám fotbalista má ale jednu zásadní podmínku – ke stěhování se uchýlí pouze tehdy, když se svými současnými spoluhráči zvítězí v Lize mistrů. Dobře si totiž pamatuje reakce fanoušků z loňského podzimu a pokud by přestup přeci jen nedopadl, chce mít šikovný útočník jistotu, že se znovu nestane terčem nenávisti. Zda ovšem projede vytyčenou cílovou rovinkou, není jasné. Představitelé mezinárodní soutěže totiž zatím zarytě mlčí, takže je otázka, jestli se letos vůbec dohraje.

Na závěr tu máme ještě jednadvacetiletého útočníka Kyliana Mbappého, který sice žádné zaječí úmysly veřejně nepotvrdil, nicméně o jeho přestupu se spekuluje dlouhodobě. Rodák z francouzského Bondy se každým rokem zlepšuje a dokazuje, že odchodem Lionela Messiho a Cristiana Ronalda to nekončí a může přijít další útočník podobných kvalit. Nejvážnějších zájemcem o služby talentovaného střelce je pak bezpochyby Real Madrid, který pod vedením kouče Zinedina Zidana plánuje stvoření nových Galácticos a vytyčil si proto na léto celou řadu jmen, jež hodlá přivést. Ačkoli by PSG tato ztráta opravdu bolela, vidina přetékající klubové pokladny možná přeci jen zvítězí.

Zdroj: SkySports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *