24/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Mario Balotelli se rozešel s klubem Brescia Calcio a přestože plánuje určité právní kroky, na základní skutečnosti se už nic nezmění. Kariéra italského útočníka tak dostala další přímý zásah.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Když Mario Balotelli koncem minulého léta podepisoval smlouvu s italským celkem Brescia Calcio, určitě nepředpokládal, že se vlastní vinou po necelém roce ocitne znovu bez práce a jakýchkoli nadějí na další prestižní angažmá. Věčnému průšviháři uškodil laxní přístup k životosprávě v kombinaci s neúctou vůči klubovým hodnotám a ostatním členům týmu, které nechal při společných trénincích několikrát na holičkách. Loučí se jako spráskaný pes a vzhledem ke svým pověstným charakterovým vadám se do nejvyšších fotbalových pater už pravděpodobně nevrátí. Pokud totiž nezkrotl v rodném městě, nezmění se vůbec nikde.

Kariéra Maria Balotelliho jde postupně ke dnu

Mario Balotelli se do prostředí velkého fotbalu vnořil poměrně mlád, už jako patnáctiletý chlapec nastupoval za Inter Milán a nabídky mohl přehazovat vidlemi. Jeho neskromný životopis čítá kluby jako Manchester City FC, AC Milán, Liverpool FC, OGC Nice nebo Olympique Lyon. Na žádné ze zmíněných stanic se ale příliš dlouho neohřál. Ačkoli totiž dostal do vínku nesporný talent a v ideálním případě by dnes konkuroval i slavné dvojici Lionel Messi – Cristiano Ronaldo, dá se říci, že vinou vlastních chyb a neuvážených kroků ty nejlepší roky života fatálně promrhal. Přední stránky světových médií plnil četnými skandály, fotbal pro něj nikdy nebyl na prvním místě. To ostatně dokazuje i nedávné rozvázání spolupráce s Brescií Calcio, jíž po necelém roce došla trpělivost s jeho hvězdnými manýry.

Přitom ještě na konci minulého léta se zdálo, že uvadající kariéra Maria Balotelliho dostane důležitou vzpruhu. Smlouva s Brescií jej totiž navrátila do mateřského města, kde se těšil široké fandovské základně a také komfortním podmínkám. Při podepisování kontraktu se fotbalista netajil nadšením a odhodláním přispět minimálně k udržení v tamní nejvyšší soutěži. Když se novinku dozvěděla jeho maminka, neubránila se slzám. Dojetí však velmi rychle vystřídala frustrace a nespokojenost. Začněme pěkně od začátku.

Balotelli dojel na konečnou, sám sobě vykopal hrob

Brescia Calcio se obnovené premiéry mezi italskou elitou nezhostila nejlépe. Klub prohrál osmnáct zápasů z šestadvaceti možných a co se Maria Balotelliho týče, jeho střelecká produktivita ani nestojí za zmínku. Od podzimu se totiž trefil jen pětkrát a zdaleka nenaplnil očekávání, která do něj byla před sezónou vkládána. Další hřebíček do rakve přinesl návrat po koronavirové pauze, kdy se hráči jednotlivých týmů začaly postupně scházet na společných trénincích. Proslulý rebel se opakovaně nedostavil a když už se náhodou objevil, jeho špatný fyzický stav byl zcela evidentní. Majitel tradičního celku Massimo Cellino už v té době litoval, že věčného potížistu vůbec kdy přivedl.

O pár dnů později dostal Balotelli výpověď, jíž ale nepřijal a momentálně za pomoci právníků plánuje další kroky. Požaduje mimo jiné odškodnění ve výši 400 tisíc eur. Přestože jeho pokračování v mateřském klubu je za současných okolností prakticky vyloučené, pokusil se devětadvacetiletý útočník ještě jednou “propašovat” sebe sama na trénink. Hned u vstupní brány se ovšem neshledal s pochopením personálu a v oslnivé záři, kterou vytvářely fotoaparáty přítomných novinářů, odjel s nepořízenou.

Návrat do prestižních soutěží se rovná zázraku

Kariéra Maria Balotelliho má kvůli jeho špatným vlastnostem dlouhodobě klesající tendenci. Angažmá v Brescii mu mělo pomoci znovu nakopnout vrtuli a po čase třeba i vykouzlit přestup do nějakého slavnějšího celku. Vzhledem k událostem z posledních dnů si ale troufneme tvrdit, že italský bouřlivák už další práci v předních evropských soutěžích (rozuměj Serie A, Premier League, Bundesliga, La Liga, Ligue 1) a zároveň odpovídající jeho kvalitám určitě nesežene. Kdo by totiž stál o posilu, která si libuje v chaosu, výstřelcích a nezvládá sekat latinu ani na místě, kde s fotbalem v mládí začínala?

Zdroj: 90min.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *