19/07/2024

By Tatiana from Moscow, Russia - Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41690404 / Tato fotografie je derivátem originálu

Kdyby rozhodoval Rafael Nadal, tenis se do našich životů brání až po absolutním vítězství nad zákeřným koronavirem. A zřejmě není sám. Ani Novak Djoković se zpátky na kurty příliš nežene.
“File:Novak Djokovic French Open 2015.jpg” by Tatiana from Moscow, Russia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Španělský tenista Rafael Nadal se před týdnem nechal slyšet, že pokud by záleželo čistě na něm, k restartu tenisové sezóny dojde až v momentě, kdy bude cestování z kontinentu na kontinent opravdu bezpečné pro hráče ze všech koutů planety. Brzký návrat turnajů se zřejmě příliš nezamlouvá ani srbskému tenistovi Novaku Djokovićovi, jenž se v domácí televizi rozpovídal na téma bezpečnostních opatření newyorského grandslamu, která označil za extrémní. Prestižní akce se má odehrát na přelomu srpna a září, přestože nikdo zatím nedokáže říci, jak se epidemiologická situace ve světě do té doby změní.

Dočasné podmínky se srbskému tenistovi nelíbí. A určitě není sám

Třiatřicetiletý Novak Djoković v rozhovoru pro srbskou televizní stanici popsal, jak mají vypadat bezpečnostní opatření na blížícím se US Open. Organizátoři newyorského grandslamu údajně požadují, aby jednotliví účastníci pobývali výhradně v hotelích blízko letiště a podrobovali se pravidelným testům na přítomnost koronaviru v těle. Do sportovního areálu by pak směli vstoupit pouze v doprovodu jedné osoby, což si úřadující světová jednička na okruhu ATP nedokáže představit. Jeho tradiční tým se totiž musí skládat minimálně ze tří osob. Rodák z Bělehradu uvedl, že soupis dočasných pravidel je samozřejmě ještě mnohem delší a nemá cenu rozebírat každý bod.

Djoković dokonce neváhal označit požadavky organizátorů za extrémní, kvůli čemuž dokonce není jasné, jestli akce vůbec proběhne. Rafael Nadal se kupříkladu nechal slyšet, že jej účast v New Yorku nijak zvlášť neláká. Populární Španěl ostatně vůbec nepatří mezi zastánce zbrklého nastartování tenisové sezóny. Myslí, že neustálé cesty z kontinentu na kontinent mohou výrazně narušit bezpečnost sportovců a některé dokonce značně znevýhodnit vůči ostatním. Pokud se totiž zdravotnická situace v některých zemích do doby konání slavného turnaje nezmění, tenisté dost možná nedostanou povolení vycestovat.

Hvězdné trio se na kurty nežene, to může být hřebíčkem do rakve US Open

Rafael Nadal a Novak Djoković se účasti na nadcházejícím US Open spíše brání, přičemž existují i další tenisté s obdobným názorem. Zapomenout určitě nesmíme ani na nejlépe placeného sportovce světa Rogera Federera, jenž si podle magazínu Forbes vydělal neskutečných 106,3 milionu dolarů za uplynulých 12 měsíců. Zkušený Švýcar prý od vyhlášení nucené pauzy téměř netrénuje, věnuje se rodině a nechává tělu oddychnout po nedávném zranění. Stejně jako oba další členové “hvězdného tria” si prý nedokáže představit, že by začal znovu cestovat po turnajích, ačkoli už mu tenis proklatě schází.

Pokud se tedy ponoříme do říše spekulací a představíme si prestižní newyorský turnaj, na kterém se nepředstaví trojice nejvýraznějších tváří světového tenisu, nabízí se otázka, jestli má taková akce vůbec nějaký smysl. Výrazně nižší sledovanost by totiž pokladny organizátorů naplnila podstatně méně, než je běžným standardem.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *