16/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83162306 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň disponuje poměrně širokým kádrem, Adrián Guľa během letní přestupové pauzy rozhodně nelenil. Jak navíc ukazují poslední zápasy, nezvykle rozsáhlé investice se klubu začínají vracet.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň disponuje poměrně širokým kádrem, slovenský trenér Adrián Guľa během letní přestupové pauzy rozhodně nelenil. Jak navíc ukazují poslední zápasy, nezvykle rozsáhlé investice se západočeskému klubu pomalu začínají vracet v podobě dobře odvedené práce. Jak se zatím nejnovějším posilám vede? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Zdeněk Ondrášek

Jednatřicetiletý reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek se po letech strávených za hranicemi naší země konečně představil tuzemským fanouškům. Někdejší opora Tromsø IL, Krakova či Dallasu se před dvěma týdny upsala plzeňské Viktorii, za níž už stihla odehrát první dvě soutěžní utkání. Ta dopadla vskutku na výbornou. Nenasytná Kobra nejdříve otevřela skóre v zápase proti pražským Bohemians. Následně proměnila pokutový kop a svému týmu zajistila vedení nad dánským SønderjyskE, což výrazně přispělo k celkovému vítězství a postupu do další fáze Evropské ligy. Pokud někdo pochyboval o Ondráškových střeleckých schopnostech, tímto dostal poměrně jednoznačnou odpověď.

Adriel Ba Loua

Jako fotbalista prvoligové Karviné platil za perfektního nahrávače, Plzeň mu ovšem svědčí spíše střelecky. Čtyřiadvacetiletý záložník Adriel Ba Loua si velmi rychle vybojoval právoplatné místo v základní sestavě. Důvěru trenérovi splatil dvěma ligovými brankami a jednou asistencí. Prosadil se také během čtvrtečního zápasu s dánským SønderjyskE. Hvězda rodáka z Pobřeží slonoviny konstantně roste a tento přívětivý trend se pravděpodobně jen tak nezastaví.

Miroslav Káčer

Dlouhých šest sezón strávil čtyřiadvacetiletý Miroslav Káčer ve službách Žiliny. Vysloužil si kapitánskou pásku, mistrovský titul a také několik pozvánek do mládežnických reprezentačních výběrů. S nástupem koronavirové krize však stejně jako drtivá většina tamních fotbalistů předčasně skončil. Bez práce ovšem nezůstal příliš dlouho, šanci na podpis kvalitní posily s nulovými náklady bleskurychle využila FC Viktoria Plzeň. Adrián Guľa si hráče pamatuje z výše zmíněných reprezentačních akcí. Moc dobře proto věděl, koho že to vlastně podepisuje. Slovenský záložník se zatím blýskl dvěma ligovými asistencemi a důležitou brankou do sítě houževnatých Dánů. Základní sestavu už má prakticky jistou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *