16/07/2024

"File:Lionel Messi 20180626.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli zaječí úmysly prozatím uložil k ledu, svého chlebodárce i nadále otevřeně kritizuje. Hvězdného Lionela Messiho pořádně dopálil způsob, jakým se FC Barcelona rozloučila s Luisem Suárezem.
“File:Lionel Messi 20180626.jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli v sobě zaječí úmysly prozatím (nedobrovolně) potlačil, k celkové spokojenosti má stále neuvěřitelně daleko. Lionel Messi se netají obrovskou záští vůči současnému vedení katalánského klubu, jehož rozhodnutí mnohdy považuje za naprosto nesmyslná. Pro konkrétní příklad nemusíme sahat nikam hluboko do minulosti. Hvězdného útočníka pořádně dopálil způsob, jakým se FC Barcelona rozloučila se svou další letitou oporou. Luis Suárez opravdu netoužil po změně prostředí, loučil se prakticky z donucení. Trenér Ronald Koeman nekompromisně zavelel, že fotbalistova přítomnost už bohužel není žádoucí.

Dvojice klubových legend s naprosto odlišnými příběhy

FC Barcelona v posledních týdnech jasně ukázala, že práce s klubovými legendami jí činí neskutečné potíže. Vedení katalánského klubu si nejprve znepřátelilo Lionela Messiho, jemuž na poslední chvíli zarazilo přestup do Manchesteru City. Hvězdný Argentinec zkoušel různé kličky, s klubem svého srdce nicméně odmítal vést spory a proto nakonec sklopil zrak a přijal fakt, že jiný dres ještě minimálně rok neoblékne, se ctí. Luis Suárez měl zcela opačný problém. Třiatřicetiletý uruguayský fotbalista nikam odcházet nechtěl, jeho věrné srdce patřilo Blaugranas dokonce i rozsáhlé krizi navzdory. Nový trenér Ronald Koeman ale připravil koncepci, do které zkušený útočník bohužel nezapadal.

Čtyřnásobný vítěz španělské nejvyšší soutěže a také střelec 147 ligových branek si pomalu balí kufry, útočiště coby volný hráč nachází v konkurenčním klubu Atlético Madrid. Poslední cestu z tréninkového centra emočně nezvládl, při řízení svého luxusního vozidla jen těžko skrýval slzy před houfem přítomných novinářů. Každá slavná éra jednou končí, v tomto případě však ona definitivní tečka rozlila inkoust po celém papíře.

Dojemné loučení doprovázel hmatatelný vztek vůči klubovému vedení

Třiatřicetiletý Lionel Messi se s dlouholetým spoluhráčem pochopitelně rozloučil osobně. Nevynechal však ani šanci k veřejnému projevení náklonnosti a takřka hmatatelné nenávisti vůči klubovému vedení Barcelony. „Bude divné sledovat, až oblékneš jiný dres. Bude divné proti tobě hrát,“ začal odchovanec argentinského klubu CA Newell’s Old Boys svou rozlučkovou řeč. „Dosáhl Jsi úctyhodného množství týmových i osobních úspěchů. Měl jsi odcházet jako jeden z nejdůležitějších hráčů novodobé historie klubu. Takový vyhazov sis rozhodně nezasloužil. Ale popravdě už mě asi nic nedokáže překvapit.“

Vyjádření pětinásobného vítěze Zlatého míče naznačuje, že napětí uvnitř Barcelony bohužel neustává. Bude proto zajímavé sledovat, jak se svěřenci Ronalda Koemana postaví k blížícímu se startu nového ročníku španělské La Ligy. Dokáže Messi překonat negativní emoce, nebo se nespokojenost podepíše na jeho herním projevu? Odpovědi se dočkáme už tuto neděli.

https://www.instagram.com/p/CFjb7KrCMBg/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *