25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha během letní pauzy oživila tradiční spolupráci s Libercem. Ačkoli do nákupu zajímavých posil investovala nemalé finanční prostředky, v úvodu sezóny zatím sází jen na osvědčené tváře.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha během letního přestupového okénka rozhodně nelenila. Oživila převedším tradiční obchodní spolupráci s konkurenčním Slovanem Liberec. Na hostování uvolnila několik přebytečných tváří, opačným směrem ovšem zamířili hned čtyři perspektivní hráči formou trvalého přestupu. Ačkoli do nákupu zajímavých posil investoval úřadující mistr české nejvyšší soutěže nemalé finanční prostředky, v úvodu nové sezóny zatím příliš neriskuje a sází na osvědčenou sestavu. Kdo se výraznější příležitosti od Jindřicha Trpišovského ještě nedočkal? To se dozvíte v následujících řádcích.

Tomáš Malínský

Stejně jako velké procento fanoušků očekával, že navzdory obrovské konkurenci brzy pronikne do základní sestavy. Jak hluboce se ovšem zmýlil. Máme za sebou čtyři kola české nejvyšší soutěže a devětadvacetiletý záložník Tomáš Malínský svou přítomností doposud ovlivnil jen jedno jediné. Navíc nezanechal bůhvíjak zásadní stopu, trenér Jindřich Trpišovský jej využil pouze jako náhradní výplň pro posledních devět minut hrací doby. Těžko říci, co s rychlonohým ofenzivním fotbalistou v Edenu vlastně zamýšlejí. Zatím však růžové vyhlídky opravdu nemá.

Ondřej Karafiát

Pětadvacetiletý defenzivní univerzál Ondřej Karafiát si přesunem do Prahy poměrně zavařil. Zatímco v barvách libereckého Slovanu platil za neochvějnou součást základní sestavy, na Slavii si o pravidelné herní praxi může nechat maximálně zdát. Odchovanec Sparty dojíždí na obrovskou konkurenci ve středu hrací plochy. S Davidem Hovorkou, Ondřejem Kúdelou a Davidem Zimou se o místo na place bojuje velmi obtížně. Několikanásobný mládežnický reprezentant ovšem neskládá zbraně a doufá, že dosavadní odehranou půlhodinu proti Teplicím brzy navýší o další příležitost.

Jan Kuchta

Nelehkou pozici má na Slavii také třiadvacetiletý Jan Kuchta. V rámci klubové hierarchie útočníků totiž zaujímá až třetí místo. První housle aktuálně hraje Stanislav Tecl, který se letos uvedl senzačním hattrickem. Do základní sestavy se ovšem touží vtěsnat také dvaadvacetiletý Petar Musa. Chorvatský kanonýr už vsítil dvě branky, loni navíc společně s Liborem Kozákem ovládl tabulku ligových střelců. Jak se má odchovanec letenské fotbalové školy proti takovým hráčům prosadit? S tím si zatím neví rady ani on sám. O tom ostatně svědčí pouhých dvacet odehraných minut proti Teplicím. Vypadá to, že ani jeho druhá mise uvnitř sešívaného klubu nedopadne slavně.

Michal Beran

Dvacetiletý záložník Michal Beran se Slavií absolvoval letní přípravu, krátce před startem nového ročníku však zamířil do míst, odkud se původně stěhoval. Za FC Slovan Liberec zatím odehrál tři ligové zápasy bez jediné prohry, další dvě vítězná utkání zaznamenal v rámci předkol Evropské ligy. Jelikož se dlouhodobě těší důvěře trenéra Hoftycha, pokaždé se vešel do základní sestavy. Vzhledem k mizivé herní vytíženosti výše zmíněných kolegů jej proto považujeme za průběžného vítěze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *