25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha zažila nezvykle povedený start do nového ročníku Fortuna ligy. Jak moc k němu reálně přispěli slovenští fotbalisté ve službách letenského celku, si rozebereme hned záhy.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha zažila nezvykle povedený start do nového ročníku Fortuna ligy. Po čtyřech odehraných kolech se těší neporazitelností a prvním místem v průběžné tabulce. Svěřenci Václava Kotala zatím působí sebejistě, odvádějí kvalitní výkony a soupeřům nedávají ani sebemenší šanci. Jak (ne)výrazně k tomuto překvapivému rozkvětu přispěli slovenští fotbalisté ve službách letenského celku, se dozvíte prostřednictvím tohoto článku.

Dominik Holec

Přestože se šestadvacetiletý brankář Dominik Holec narodil v Českých Budějovicích, první sportovní krůčky učinil na území sousedního Slovenska, k jehož národnosti se také hrdě hlásí. Absolvoval mládežnickou fotbalovou školu klubu MŠK Žilina, následně se prostřednictvím několika povedených hostování prosadil až do branky tamního A-týmu. Pandemie nového koronaviru donutila vedení tradičního účastníka slovenské nejvyšší soutěže ukončit spolupráci se všemi hráči a Holec pochopitelně nebyl výjimkou. Krátce na to jej podepsala AC Sparta Praha. Talentovaný strážce svatyně přicházel jako možná alternativa za Milana Heču, zatím však odchytal jen jedno utkání za rezervu.

Dávid Hancko

Překvapivě důležitou roli v rámci uplynulého ročníku české nejvyšší soutěže sehrál Dávid Hancko. Dvaadvacetiletý slovenský obránce nejdřív dostával jen minimum prostoru, kraje letenské obrany byly beznadějně obsazené. Když se však odchovanec Žiliny přesunul na střed hřiště, jakoby konečně objevil své pravé já. Stal se betonovým pilířem, na kterém si vylámalo zuby mnoho elitních útočníků. Vedení Sparty zaujal natolik, že celou letní přestávku věnovalo takřka nekonečnému vyjednávání s Fiorentinou. Italský celek se prodlouženému hostování nejprve bránil, v úvahu z jeho pohledu připadal jedině prodej. Nakonec se však nechal obměkčit a hráče na další rok uvolnil. Hancko zatím neodehrál ani jedinou minutu, trápily jej zdravotní problémy. Pomalu se však dává dohromady a brzy se na hřišti jistě objeví.

Lukáš Štětina

Ještě před rokem byl prakticky na odstřel, díky ohromnému výkonnostnímu zlepšení ovšem pronikl do základní sestavy a během jarní fáze uplynulého ročníku patřil ke klíčovým postavám letenského mužstva. Devětadvacetiletý střední obránce Lukáš Štětina si získal důvěru fanoušků i trenéra Kotala, společně s výše zmíněným Dávidem Hanckem měl utvořit neprostupnou defenzivní hráz. Nečekanou stopku mu ale paradoxně vystavil spoluhráč a také kapitán Bořek Dočkal během reprezentačního utkání Slovenska s Českou republikou. Ze vzájemného měření sil si odchovanec Nitry odnesl poměrně závažné zranění kolene. Zpátky na trávník se bohužel hned tak nevrátí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *