13/04/2024

"Ozil" by Jan S0L0 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pokud si myslíte, že vyděláváte dostatečné množství peněz a žijete na vysoké noze, pravděpodobně se k vám ještě nedostaly informace o týdenních příjmech slavných fotbalistů z anglické Premier League.
“Ozil” by Jan S0L0 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pokud si myslíte, že vyděláváte nadstandardní množství peněz a na rozdíl od svého okolí můžete občas nekontrolovatelně rozhazovat za zbytečnosti, pravděpodobně se k vám ještě nedostaly informace o týdenních příjmech slavných fotbalistů, kteří působí v anglické Premier League. Kdo podle britského bulvárního deníku Daily Mail obsadil prvních pět příček? To se dozvíte v následujících řádcích. Ale pozor, přemíra stresu prokazatelně způsobuje infarkt.

5. místo – Paul Pogba

Sedmadvacetiletý francouzský záložník Paul Pogba, jehož rodiče pocházejí z Guineje, si díky angažmá v anglickém Manchesteru United vydělá opravdu slušné peníze. Podle odhadů britských novinářů mu na bankovním účtu každý týden přistane přibližně 290 tisíc liber, což je v přepočtu na naši měnu asi osm a půl milionu korun. Právě tato horentní suma jej v kombinaci s neuspokojivými výsledky několikrát ohrozila. Naposledy se málem loučil během zimní přestávky, následnou spoluprací s Brunem Fernandesem si ale částečně napravil reputaci. Za rok mu končí smlouva.

4. místo – Raheem Sterling

Manchester City FC se díky zámožným šejkům v zádech většinou nemusí ohlížet na peníze. Tomuto tvrzení ostatně odpovídají i částky, které je vedení klubu ochotno investovat do nákupu svých vysněných posil. Co se týče lukrativnosti hráčských smluv, tam Citizens překvapivě zaostávají. Do elitní pětky nejlépe placených fotbalistů Premier League pronikl pouze Raheem Sterling. Pětadvacetiletý útočník, kterého zdobí úctyhodné osobní statistiky, si každý týden vydělá 300 tisíc liber, což odpovídá zhruba devíti milionům korun.

3. místo – Pierre-Emerick Aubameyang

Jednatřicetiletý útočník Pierre-Emerick Aubameyang se napevno usadil v základní sestavě londýnského Arsenalu, navíc si vysloužil kapitánskou pásku a nedávno také prodloužení smlouvy až do roku 2023. Vedení klubu si totiž moc dobře uvědomuje, že právě gabonský fotbalový reprezentant tvoří stěžejní páteř produktivity a také udržuje naděje na zisk cenných trofejí reálné. Každý týden se mu proto bankovní účet zaslouženě rozroste o dalších 350 tisíc liber.

2. místo – Mesut Özil

O druhou a třetí příčku se dělí hned dva fotbalisté londýnského Arsenalu. O stupínek výš jsme si ovšem dovolili zařadit německého ofenzivního záložníka Mesuta Özila. Jednatřicetiletý odchovanec klubu FC Schalke 04 střídá dobré výkony s těmi špatnými, mezi fanoušky navíc vzbuzuje silnou kontroverzi. Poslední roky se do základní sestavy dostává jen sporadicky, hodně času tráví na lavičce náhradníků. Několikrát už se dokonce nevešel ani tam, zápasy sledoval pouze z tribuny. Navzdory všem těmto negativním skutečnostem i nadále pobírá štědrý plat ve výši 350 tisíc liber týdně.

1. místo – David de Gea

Na samotný vrchol našeho žebříčku nejlépe placených fotbalistů Premier League vystoupal David de Gea. Devětadvacetiletý španělský brankář hájí barvy anglického Manchesteru United dlouhých šest sezón, ještě donedávna platil za neochvějnou jedničku mezi třemi tyčemi. V posledních dvou letech nicméně čelí kritice ze strany fanoušků i televizních expertů, jelikož poměrně často chybuje. Co by si však s jejich poznámkami dělal hlavu, když každý týden vydělá 375 tisíc liber, že?

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *