25/04/2024

By Michael Miller - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18260537 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jaromír Jágr zvažuje setrvání v Extralize a média jej momentálně spojují především s pražskou Spartou. Ta se tomu sice vehementně brání, nicméně pokud se zamyslíte, dávalo by to smysl.
By Michael Miller – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jaromír Jágr je v prostředí českého hokeje zkrátka pojem a mnoho fanoušků si z celého srdce přeje, aby v kariéře profesionálního sportovce pokračoval i nadále. Rytíři Kladno sice po jedné jediné sezóně mezi tuzemskou elitou sestoupili zpátky do nižších pater, ale média nyní spekulují, že by slavná osmašedesátka mohla střídavě nastupovat za jiný extraligový tým. Server iSport koncem týdne informoval, že Jágr může posílit Spartu. Ta se sice vehementně brání, že nic takového není v současné době ve hře, nicméně pokud se nad tím zamyslíte, angažování hrající legendy by určitě dávalo smysl.

Jágr je na stadiony schopen přitáhnout davy

Zápasy kladenských rytířů se po návratu do Extraligy těšily nezvyklé vysoké návštěvnosti. Vstupenky byly v mnoha případech beznadějně vyprodané, i když se tým od samého počátku pohyboval spíše v nebezpečných, sestupových vodách. Hokej jako takový tedy pro diváky nepředstavoval hlavní lákadlo. Tím byl osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr, který se na extraligových kluzištích neobjevil od roku 2013 a mnoho lidí samozřejmě zajímalo, jak se s výrazně mladší konkurencí dokáže popasovat. S přibývajícím věkem je toto srovnávání ještě mnohem zajímavější a pokud bychom měli vycházet z letošních zkušeností, Spartu by v O2 Aréně pravidelně hnala kupředu bouřlivá kulisa.

Má pokračování Jaromíra Jágra kromě nesporných marketingových výhod ještě vůbec nějaký smysl? Troufneme si tvrdit, že určitě ano. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu sice několik zápasů kvůli špatnému zdravotnímu stavu vynechal, když ale naskočil do rozjetého vlaku, pozvedl kvalitu svého týmu o několik procent. Zásadní přínos legendárního pravého křídla dokládá i pohled na statistiky. Odehrál celkem 38 zápasů, z nichž odešel se ziskem 29 kanadských bodů. Pravda, oproti nejproduktivnějšímu hráči celé soutěže Milanu Gulašovi téměř trojnásobně zaostával, ale na první padesátku nejlepších to bohatě stačilo.

Vysoká návštěvnost výrazně přispěla klubovým pokladnám

Ostře sledované zápasy, ke kterým diváky přitáhla přítomnost Jaromíra Jágra, vydělaly klubům poměrně značné peníze. Pokud kladenský patriot ze dne na den ukončí kariéru, sledovanost Extraligy nepochybně klesne na dřívější čísla. Jednotlivé kluby z toho určitě nebudou mít radost, jelikož si zvykly na určitý finanční standard. Budoucnost Jágra proto nestojí na otázce, jestli podepíše nebo nepodepíše se Spartou, ale kdy po něm sáhne kterýkoli z elitních českých týmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *