27/05/2024

By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.ph p?curid=82820075 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patrik Schick se po pauze vrátil v prvotřídní formě. Trenér Lipska ale i přesto tvrdí, že je přestup z finančního hlediska nereálný. Budoucnost českého hráče tedy stojí na rozhodnutí Tima Wernera.
By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patrik Schick se po koronavirové pauze vrátil v prvotřídní formě a hlasitě si řekl o prodloužení spolupráce s klubem RB Lipsko. Trenér Julian Nagelsmann ale i přesto tvrdí, že přestup není z finančního hlediska příliš reálný. Budoucnost českého útočníka stojí a padá na tom, jaké rozuzlení přinese sága týkající se hvězdného Tima Wernera, za něhož německý tým v případě prodeje utrží nemalý peněžní obnos a bude tak moci zahájit jednání s AS Řím.

Schick válí, ale na vykoupení to zatím nevypadá

Na adresu Patrika Schicka v Německu pějí oslavné chorály a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Čtyřiadvacetiletý útočník po loňském přesunu do Bundesligy chytl druhý dech a navzdory silné konkurenci začal pálit ostrými. Ani nucená pauza způsobená pandemií nového koronaviru mu na kráse rozhodně neubrala, trefil se ve dvou ze tří odehraných ligových kol a mnohé tak přesvědčil, že si definitivní vykoupení z AS Řím opravdu zaslouží. S výkony tuzemského reprezentanta je nadmíru spokojený i trenér Julian Nagelsmann, který ovšem zdůraznil, že si RB Lipsko v současné době nemůže dovolit bezhlavé utrácení peněz a proto není podepsání smlouvy se Schickem příliš nakloněn.

Existuje ovšem scénář, podle kterého by dohoda s italským velkoklubem dávala smysl. Jak jistě víte, Lipsko v posledních letech střelecky táhne především fenomenální Timo Werner, který má být s úderem nadcházejícího přestupového období doslova na roztrhání. Čtyřiadvacetiletého rodáka ze Stuttgartu údajně loví Bayern Mnichov, oba španělští giganti a také několik klubů z Premier League. Podle zahraničních zdrojů se nyní do přímého souboje o hvězdného kanonýra zapojila i londýnská Chelsea, která po vypršení trestu lační po nových posilách a Frank Lampard dopředu avizoval, že “Blues” budou v létě hýřit nezvyklou aktivitou.

S přílivem peněz nejspíš dojde i na Schicka

Případní zájemci o služby druhého nejlepšího střelce Bundesligy si každopádně budou muset pospíšit. Možnost využít výstupní klauzuli zakotvenou ve Wernerově smlouvě totiž vyprší s úderem 15. června. Evropští giganti si jistě nenechají ujít příležitost zakoupit žádané zboží za poměrně nízkou cenu. Chelsea už na finanční podmínky transferu dokonce přistoupila a nabídla hráči týdenní plat 200 tisíc liber. Pokud se přesun povede dotáhnout do zdárného konce, Patrik Schick může i nadále doufat ve vytouženou dohodu s Lipskem. To sice dopředu avizovalo, že s AS Řím zahájí jednání pouze v případě poklesu fotbalistovi ceny na 20 milionů eur (klub aktuálně požaduje 29 milionů eur), nicméně s přílivem nových zdrojů se možná nebude bránit ani částce vyšší. Český mladík má totiž s přihlédnutím k osobním statistikám velké šance zaplnit prázdné místo, které s odchodem Wernera vznikne.

Zdroj: Sky Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *