16/07/2024

By OISV - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61689597 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pro některé sportovce je věk pouze nepodstatným číslem, které si za žádnou cenu nechtějí připustit. Dokladem toho tvrzení budiž fakt, že nejstarší pánové Fortuna ligy i nadále pokračují.

Pro některé sportovce je věk pouze nepodstatným číslem, které si za žádnou cenu nechtějí připustit. Jaromír Jágr se krátce před padesátkou připravuje na další hokejový ročník, oštěpařská rekordmanka Barbora Špotáková ani s blížící se oslavou čtyřicátých narozenin neztrácí jiskru a několik zkušených hráčů v pokročilém věku bychom samozřejmě našli také v nejvyšší fotbalové lize. Ačkoli se během letošní pauzy očekávala řada dojemných loučení, z matematiky nakonec vypadli pouze Milan Baroš a Miloš Buchta. Ostatní veteráni v aktivní kariéře pokračují.

Tomáš Hübschman

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Defenzivní záložník Tomáš Hübschman strávil podstatnou část kariéry ve službách ukrajinského klubu Šachtar Doněck, jemuž pomohl celkem k osmi ligovým mistrovským titulům. Když se rozhodl pro návrat do rodné vlasti, překvapivě za cílovou stanici nezvolil mateřskou Spartu, nýbrž FC Baumit Jablonec. Tam po dobu šesti let platí za stabilního člena základní sestavy, kapitána a vůbec nedílnou součást týmu. Jelikož nikdo z nás nemládne, fanoušci samozřejmě tuší, že kariéra několikanásobného reprezentanta už se pomalu chýlí ke konci. Letos však k loučení nedojde, osmatřicetiletý Hübschman začátkem července prodloužil o další jeden rok.

Josef Jindřišek

Podepsat klíčového hráče se nakonec podařilo také klubu Bohemians Praha 1905, který může ještě minimálně jednu sezónu počítat s letitou oporou Josefem Jindřiškem. Téměř čtyřicetiletý veterán je sice třetím nejstarším hráčem Fortuna ligy, o generaci mladším spoluhráčům ovšem i nadále konkuruje s grácií sobě vlastní. Přestože není kovaným odchovanec pražského celku, profesionální kariéru s Klokany nesmazatelně spojil. Od roku 2009 neměnil dres, ještě předtím však nastupoval za Sigmu Olomouc či Jablonec.

Jaroslav Drobný

Dynamo České Budějovice táhla během opětovné premiéry mezi tuzemskou elitou dvojice zkušených borců. Obránce Tomáš Sivok po sezóně ukončil kariéru. Vysloužilý reprezentační brankář Jaroslav Drobný nečekaně pokračuje, byť údajně dostal několik zajímavých nabídek na trénování. Touha pomoci takřka mateřskému klubu v něm jednoduše zvítězila. Někdejší opora Herthy Berlín, Hamburgeru či Werderu Brémy si skvěle rozumí s hlavním koučem Davidem Hořejšem, oba pány totiž spojuje touha po dosažení vysokých cílů. Bude tedy zajímavé sledovat, jak si Jihočeši v příštím ročníku povedou.

Pavel Zavadil

By OISV – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tráva je zelená, nebe modré a Pavel Zavadil pokračuje v kariéře profesionálního sportovce – čili nic nového pod sluncem. Dvaačtyřicetiletý záložník už na konci května prodloužil s Opavou, kterou brzy čekají nelítostné bitvy o setrvání v české nejvyšší lize. Zkušený odchovanec klubu TJ Sokol Pňovice by se měl znovu stát klíčovou postavou oné záchranářské mise, je totiž od přírody rozeným bojovníkem. Přestože začínal v nižších soutěžích, stopu zanechal například v ostravském Baníku, Příbrami či pražské Spartě. Kromě toho si vyzkoušel také zahraničí. Kopal za kluby Makabi Haifa, Aris Soluň, Östers IF či Örgryte IS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *