25/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, licence: CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tomáš Souček si v Premier League bleskurychle vydobyl silné renomé a dotažení přestupu si tedy opravdu zaslouží. Trenér David Moyes dokonce říká, že se West Ham United zachrání hlavně díky němu.
By Tadeáš Bednarz – Own work, licence: CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalový záložník Tomáš Souček je od svého přesunu do slavné anglické Premier League opravdu při chuti. V barvách West Hamu United FC se velice rychle aklimatizoval, pravidelně opanuje přední příčky co do počtu naběhaných kilometrů a třikrát už dokonce rozvlnil soupeřovu síť. Není tedy divu, že se hostování s úderem posledního zápasu aktuálního ročníku promění v přestup. Kladiváři téměř stoprocentně dokráčejí k záchraně v elitní soutěži, přičemž trenér David Moyes říká, že český šikula měl na tomto úspěšném tažení naprosto zásadní podíl.

Koronavirová přestávka klubu evidentně prospěla

West Ham United FC donedávna patřil k horkým kandidátům na sestup do nižší soutěže. Když se na tabulku anglické Premier League podíváte nyní, zjistíte, že jedno kolo před koncem už prakticky neexistuje scénář, v rámci něhož by Kladiváři museli skousnout neúspěch. Trenér David Moyes přisuzuje velkou zásluhu především českému fotbalistovi Tomáši Součkovi, jemuž zřejmě prospěla nucená přestávka způsobená pandemií nového koronaviru. Pětadvacetiletý záložník předvádí po restartu sezóny opravdu famózní výkony. Fanoušky i zahraniční sportovní komentátory oslnil svými rychlostními dovednostmi, vytrvalostí a pracovitostí. Na konto si navíc připsal už tři veledůležité branky.

Vedení tradičního celku má podle zákulisních zdrojů brzy oznámit, že rodák z Havlíčkova Brodu zůstává natrvalo. Údajně se tak oficiálně stane po posledním ligovém kole. Pražská Slavia si může mnout ruce, protože za svého šikulu obdrží dalších 430 milionů korun, přičemž 115 milionů korun už měla jistých za půlroční hostování. Spojenost nepochybně panuje i na druhé straně, protože záchrana mezi elitou byla primárním cílem sezóny a také dodatkem, jímž West Ham rozsáhlou investici podmínil.

Moyes se nad schopnostmi českého hráče doslova rozplýval

Sedmapadesátiletý trenér Kladivářů David Moyes se při středeční tiskové konferenci dlouze pozastavil nad přínosem Tomáše Součka. Několikanásobný reprezentant prý zásadně přispěl k udržení v anglické nejvyšší soutěži a nebýt jeho přítomnosti, bůhví, jak by to nakonec dopadlo. Naskočit do rozjetého vlaku není snadné, nicméně on to zvládl na výbornou a od samého počátku bylo jasné, že hostování přeroste v avizovaný přestup. Rodák z Glasgow dále pronesl, že typologicky podobných hráčů by chtěl v budoucnu přivést ještě několik. Poměrně slušná vizitka pro tuzemskou fotbalovou školu, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *