15/07/2024

By Keith Allison - LeBron James, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15374722 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zámořská NBA se po koronavirové přestávce vrací na scénu. Hráče ovšem straší přísná bezpečnostní pravidla, která spočívají v minimalizaci sociálního kontaktu. Zakazují dokonce i pohlavní styk.
By Keith Allison – LeBron James, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli jsou vzhledem ke své profesi zvyklí cestovat po světě a domov dokáží vtěsnat do jednoho příručního zavazadla, přísná bezpečnostní opatření přijatá proti nekontrolovatelnému šíření nového koronaviru jim příliš nevoní. Hráče prestižní zámořské NBA čeká zápasový maraton v uzavřeném areálu Disney Worldu, kam s nimi přítelkyně, manželky ani další členové rodiny bohužel nemohou. Experti se proto domnívají, že basketbalisté až tříměsíční sexuální abstinenci nevydrží. Kritiku navíc sklízí i místo jejich pobytu, jelikož Florida platí za oblast, kde se neviditelný nepřítel paradoxně šíří skoro nejvíce.

Bez diváků, bez přátel, bez rodiny

Pandemie nového koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou Covid-19, zcela ochromila veškeré sportovní aktivity světa. Ačkoli rizika především na území Severní a Jižní Ameriky přetrvávají a v mnoha regionech dokonce sílí, populární soutěže už se do našich životů postupně vracejí. Koncem července se divákům (samozřejmě jen u televizních obrazovek) opětovně představí zámořská NBA. Sezóna se dohraje v uzavřeném areálu Disney Worldu, a to za předpokladu dodržování přísných bezpečnostních pravidel. Basketbalisty kupříkladu čeká sociální odloučení od partnerek, členů rodiny a blízkých. Toto rozhodnutí zákonitě nepodporují všichni. Třeba takový LeBron James si nebral servítky, když napsal, že se připravuje na pobyt ve vězení.

Basketbalisté dále nemohou pochopit, proč se dohrávka přerušené sezóny přesunula do míst, kde pandemie aktuálně zuří možná nejvíce v celých Spojených státech. Florida je epidemiology považována doslova za koronavirovou líheň a ohnisko nákazy, kterému přikládají zvláštní pozornost. Slavní sportovci se proto pochopitelně necítí úplně v bezpečí, ačkoli právě výše zmíněná opatření mají nekontrolovatelnému šíření viru zabránit. No a pak je tu ještě jeden důvod, kvůli němuž se hlavní protagonisté nejslavnější basketbalové ligy světa hlasitě bouří. Naprostá izolace od okolního světa totiž dočasně zapovídá také ukájení sexuálních potřeb.

Televizní komentátor tvrdí, že bez sexu hvězdy nepřežijí

Sportovní komentátor Stephen A. Smith veřejně nakousl téma sexuální abstinence, která basketbalisty během dohrávky sezóny čeká. Dvaapadesátiletý Američan tvrdí, že zhýčkaní sportovci si své soukromé aktivity nenechají jen tak sebrat. Bez žen a přítelkyň dle jeho odhadu nevydrží ani tři týdny, natož tři měsíce. Výjimku pak představují pouze nábožensky založení jedinci nebo ti, kteří razí přesvědčení, že pohlavní styk neblaze ovlivňuje sportovní výkony. Pokud se jeho předpověď vyplní, čeká nás pravděpodobně rozsáhlé porušování pravidel.

Zdroj: New York Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *