19/07/2024

"File:Cech - 2015 Emirates Cup.jpg" by lawrence woolf is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:Cech – 2015 Emirates Cup.jpg” by lawrence woolf is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Petr Čech se přibližně v polovině tohoto roku definitivně rozloučil s kariérou profesionálního fotbalisty a zanechal za sebou řadu významným úspěchů i prestižních ocenění. Bez sportovní aktivity ovšem dlouho nevydržel. Od příštího týdne začne oblékat hokejovou výstroj a namísto kulatému nesmyslu bude čelit gumovým projektilům. Podepsal totiž smlouvu s anglickým klubem Guildford Phoenix hrajícím třetí nejvyšší soutěž ve Velké Británii.

K hokeji má Petr Čech opravdu blízko

Ještě předtím, než rodák z Plzně vběhl na fotbalové trávníky, se toužil stát profesionálním hokejistou. Z tohoto plánu ale nakonec upustil, protože potřebná výstroj a vybavení byly pro běžnou rodinu příliš velkou finanční zátěží. Nyní, když má peněz i času dostatek, si ovšem hodlá dávný sen splnit.

Sedmatřicetiletý Petr Čech podepsal kontrakt s klubem Guildford Phoenix hrajícím třetí nejvyšší anglickou soutěž a v brzké době by si měl poprvé nasadit hokejovou masku. Pokud všechno půjde hladce a zdraví mu vydrží (přeci jen už není nejmladší), měl by se mezi třemi tyčemi objevovat minimálně do konce právě probíhající sezóny.

Čech se doposud účastnil pouze exhibičních zápasů

Někdejší brankář Stade Rennes, Chelsea či Arsenalu není na ledové ploše žádným nováčkem. V minulosti se účastnil například rozlučkového zápasu Martina Havláta, v němž se poprvé veřejně postavil do mnohem menší brány, než na jakou byl z fotbalového prostředí zvyklí.

S Guilfordem na konci letních prázdnin absolvoval trénink a mnozí si posléze dělali legraci, že by klidně mohl nastartovat hokejovou kariéru. No a to by nebyl Petr Čech, aby jejich přání nevyslyšel.

Zdroj: The Guardian