15/07/2024

"Rafael Nadal" by y.caradec is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“Rafael Nadal” by y.caradec is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Každá éra jednou končí. Srbský tenista Novak Djokovič se po téměř ročním kralování loučí s titulem nejlepšího hráče světa. V čele světového žebříčku ATP jej vystřídá Rafael Nadal, což je poměrně kuriózní situace, protože Španěl vinou poraněného zápěstí od US Open vůbec nehraje.

Djokoviče srazila prohra na Masters v Šanghaji

Tenis dokáže být opravdu krutý. Své o tom ví Novak Djokovič, který se od 5. listopadu 2018 hřál na výsluní světového žebříčku ATP. Jenže nízký bodový zisk na Masters v Šanghaji, kde vypadl ve čtvrtfinále po prohře s Řekem Stefanosem Tsitsipasem, zapříčinil, že prvenství převezme Rafael Nadal. Toho však mohli diváci naposledy vidět na kurtech během turnaje US Open a od té doby se dává dohromady po zranění zápěstí. Z hlediska kalendářního roku má ovšem nad svým konkurentem několikabodový náskok.

Co se musí stát, aby se Djokovič na čelo vrátil?

Slavný tenista se v rámci historických tabulek za poslední rok výrazně přiblížil Rogeru Federerovi a Petu Samprasovi. Jenže s ohledem na to, že do konce sezóny už plánuje účast pouze v Paříži a na Turnaji Mistrů, nezdá se být překonání stanovených met pravděpodobné. Aby se znovu dostal před Rafaela Nadala, musel by na obou turnajích triumfovat. To je ovšem vzhledem ke kvalitám účastníků poměrně nereálné.

Zdroj: EN.as.com