19/07/2024

"File:Jakub Brabec, Czech Rp.-Montenegro EURO 2020 QR 10-06-2019.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň poskládala kvalitní kádr, s nímž bude tradičně útočit na ty nejvyšší možné příčky. Trenér Adrián Guľa však může před koncem letní přípravy teoreticky přijít o několik opor.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přípravy na nadcházející ročník české nejvyšší fotbalové soutěže pomalu vrcholí a proto lze částečně odhadnout, jaké týmy tradičně zabojují o zisk ligového titulu. Přední příčky si pravděpodobně opět rozdělí dva pražští giganti společně se svým západočeským konkurentem. FC Viktoria Plzeň letos poskládala vskutku kvalitní kádr, trenér Adrián Guľa hodně sází na dravé mládí. Před startem nového ročníku však může slovenský taktik ještě teoreticky přijít hned o čtyři hráče produktivního věku. Jejich jména se dozvíte v následujících řádcích.

Lukáš Kalvach

Pořádně rušno je v posledních dnech především kolem talentovaného Lukáše Kalvacha. Pětadvacetiletý záložník na západě Čech odehrál jen jednu jedinou sezónu, svými výkony ale údajně upoutal pozornost ruského klubu Dynamo Moskva. Není se ostatně čemu divit. S pěti ligovými brankami a stejným počtem gólových asistencí totiž patřil k nejproduktivnějším hráčům celého týmu, odehrál drtivou většinu zápasů a trenér Adrián Guľa s ním počítá do základní sestavy. Hráčův odchod do zahraničí by pro tuzemského vicemistra představoval obrovskou komplikaci, nicméně při správné kombinaci peněz a zajímavé nabídky k tomuto scénáři opravdu může dojít. Rodák z Olomouce má podle portálu Transfermarkt hodnotu kolem 65,4 milionu korun.

Pavel Bucha

Dvaadvacetiletý Pavel Bucha patří k nejpříjemnějším překvapením uplynulé sezóny. Během podzimní části se skvěle uvedl v barvách Mladé Boleslavi. Fotbalové jaro pak odehrál pod křídly slovenského kouče Adriána Guľy, který čerstvě převzal plzeňskou Viktorii. Rodák z Nelahozevce se prakticky okamžitě zapracoval do základní sestavy, celkově si na své konto připsal osmnáct bodů za deset přesných zásahů a osm asistencí. Ovládl statistiky ligové produktivity a pokud by kolem něj nekroužil žádný zahraniční celek, velmi bychom se divili. Zájem má údajně turecký Galatasaray, nicméně Viktoria Plzeň si svého klíčového hráče před nadcházejícími evropskými poháry pravděpodobně nenechá utéct ani za 57,6 milionu korun. Tolik totiž Bucha přibližně stojí.

Aleš Čermák

Také pětadvacetiletý Aleš Čermák kraloval statistikám uplynulého ročníku Fortuna ligy. Přestože vinou vleklého zranění naskočil jen do dvaceti soutěžních zápasů, k posbírání osmi branek a stejného počtu asistencí mu to bohatě stačilo. Díky tomu se stal lídrem statistik v disciplíně ‘Body na zápas’, kterou ovládl s průměrem 0,8. Odchovanec pražské Sparty si výrazně řekl o pozornost nejen trenéra českého národního týmu, ale také zahraničních klubů. Žádná konkrétní nabídka však na stole zatím nepřistála. FC Viktoria Plzeň může klidně požadovat 52,4 milionu korun a výš.

Jakub Brabec

Při pohledu na Jakuba Brabce zřejmě mnohé z vás překvapí, že fotbalovému obránci s vizáží chlapce už na dveře pomalu klepe třicáté výročí narození. Osmadvacetiletý odchovanec letenského celku má za sebou už dvě zahraniční angažmá. Nejprve si vyzkoušel prostředí belgického Genku, posléze posílil turecký Rizespor. Když se rozhodl pro návrat do Čech, za cílovou stanici překvapivě nezvolil mateřský klub, nýbrž západočeskou Viktorii. Tam se postupně usadil v základní sestavě, stal se lídrem a dokonce získal kapitánskou pásku. Díky kvalitním výkonům na klubové i reprezentační není vyloučen hráčův přesun do zahraničí. Případný zájemce si však musí připravit nejméně 65,4 milionu korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *