19/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Xavi Hernández se koncem července nakazil novým koronavirem a přestože měl dodržovat přísná bezpečnostní pravidla, o pár dnů později se vesele vrátil k tréninku. Vyfasoval napomenutí a pokutu.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Xavi Hernández si celkem zbytečně zadělal na problémy. Někdejší španělský fotbalista a také dlouholetý lídr záložních řad katalánské Barcelony koncem července oznámil, že se nakazil novým koronavirem. Ačkoli měl následně dodržovat bezpečnostní pokyny katarského ministerstva zdravotnictví, které spočívají především v domácí karanténě a minimalizaci veškerého sociálního kontaktu, začínající trenér nebral rizika spojená s šířením nevyzpytatelného onemocnění Covid-19 v potaz a po několika dnech odloučení se znovu vrátil ke své obvyklé práci. Trestu pochopitelně neunikl.

Xavi to za svou lehkovážnost pořádně schytal

Katarská fotbalová asociace musela během posledních dnů řešit hned několik případů hrubého porušení bezpečnostních pravidel, která tamní ministerstvo zdravotnictví přijalo v reakci na šíření nového koronaviru. Klub Al-Sadd SC sídlící ve stejnojmenné čtvrti města Dauhá zaznamenal dva pozitivně testované hráče a nemoc Covid-19 se bohužel prokázala také u hlavního kouče. Tím není nikdo jiný, než-li vysloužilý španělský reprezentant a také dlouholetá opora záložních řad Barcelony Xavi Hernández. Čtyřicetiletý rodák z Terrassa se k nákaze veřejně přiznal teprve koncem července, o pár dnů později už ale navzdory povinné karanténě vesele trénoval. Za tento prohřešek jej stihl trest v podobě veřejného napomenutí a také pokuty 10 000 rijálů, což je v přepočtu na naši měnu asi 60 tisíc korun.

V katarském fotbalovém prostředí se sešlo několik hříšníků

Xavi Hernández není jediným účastníkem katarské ligy, jemuž asociace udělila trest. Podobnou “odměnu” za nezodpovědnost vyfasovali také oba jeho nakažení svěřenci a několik dalších hráčů z jiných katarských celků. Představitelé jedné z nejbohatších zemí světa situaci nehodlají podcenit. K obnovení fotbalové soutěže došlo za přísných hygienických pravidel, jelikož z tří milionů obyvatel už se nakazilo přes 112 tisíc. To je na rozdíl od zbytku světa poměrně vysoké číslo. Počty obětí nákazy se ale naštěstí drží v řádu nižších stovek.

Zdroj: First Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *