22/04/2024

Autor: Marian Gladis from en.wikipedia.org, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8267504 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slovenský hokejový klub HC Košice na poslední chvíli zachránil extraligovou účast, vyhráno však ještě zdaleka nemá. Nyní jej čeká hledání posil, k čemuž přistoupil dosti netradičně - přes internet.
Autor: Marian Gladis from en.wikipedia.org, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Proháněli jste se jako malí kluci po zamrzlém rybníce a společně s kamarády přitom zkoušeli napodobit legendární hokejisty, kteří tehdy působili v zámořské NHL? Nyní si tento dětský sen můžete alespoň částečně splnit. Slovenský hokejový klub HC Košice totiž vyhlásil dosti netradiční honbu za novými posilami. Prostřednictvím oficiálních webových stránek zveřejnil dlouholetý účastník tamní extraligy formulář, díky němuž se do přípravného kempu může snadno přihlásit úplně každý. Stačí vyplnit pouze několik základních údajů o sobě. Tato skutečnost budiž smutným dokladem stavu sportovních soutěží v zemi našich blízkých sousedů.

Sponzorský kolos se v otázkách prodloužení spolupráce nejdříve cukal

Nechybělo mnoho a Slovensko mohlo zažít již druhou likvidaci tradiční sportovní značky ve velmi krátkém časovém horizontu. Do finančních problémů se vinou pandemie nového koronaviru nejprve dostala fotbalová Žilina, která bez varování propustila všechny hráče a ačkoli už se dnes znovu zapojila do vesměs běžného provozu, vyhráno ještě zdaleka nemá. Další adept na holení, hokejový klub HC Košice, nakonec vyvázl bez ztráty květinky, i když měl v jednu chvíli skutečně namále. Důvodem bylo rozvázání spolupráce s dlouholetým sponzorem.

Přestože železářská společnost U.S. Steel vycouvala, klub se nechtěl vzdát bez boje. Přispěchal proto se smělým plánem – vybrat peníze od fanoušků či drobných dárců. Cílovou částku 700 tisíc eur se však nepodařilo nashromáždit ani zhruba. Představitelé letitého účastníka slovenské extraligy už chtěly naděje na setrvání v nejvyšších patrech definitivně pohřbít, pak se ale stal zázrak. Obvyklý obchodní partner si loučení nakonec rozmyslel a do hokeje údajně poslal ještě o něco vyšší sumu, než kolik bylo potřeba.

Hledání nových posil vskutku inovativní formou

HC Košice sice zůstávají v extralize, nicméně je ještě potřeba vyřešit další palčivou otázku. Někdo totiž v barvách týmu z druhého největšího města Slovenska musí hrát. Vedení klubu se samo k žádné výraznější aktivitě nemělo, raději proto přišlo s unikátním a lehce úsměvným řešením. Případné zájemce o angažmá láká prostřednictvím internetového formuláře, který visí na oficiálních stránkách. Vyplnit stačí pouze jméno a příjmení, věk, e-mailovou adresu, národnost, dva vysněné posty, držení hokejky a ID na portálu eliteprospect.com. Poslední podmínka však platí pouze za předpokladu, že osobním profilem na zmíněném webu disponujete.

Od českých trenérů, hráčů a majitelů hokejových klubů často slýcháme, že jsou tuzemské soutěže bídně financované a úroveň proto rok od roku klesá. Když se ovšem podíváme do krajiny našich sousedů, zjistíme, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě mnohem hůř.

Zdroj: HC Košice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *