19/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Jednou to přijít muselo. Příbramský fotbalový veterán Miroslav Slepička se loučí s kariérou profesionálního sportovce a nezastírá, že nyní hodlá naplnit své trenérské ambice.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Jednou to přijít muselo. Příbramský klub přichází o svého kovaného odchovance Miroslava Slepičku, který v pokročilém věku ukončil kariéru profesionálního sportovce. Zkušený útočník, jehož životopis zdobí několik zajímavých anabází na české i zahraniční scéně, se nyní hodlá naplno věnovat trenérskému řemeslu. Na fotbalových trávnících se možná ještě objeví, bohužel už ale jenom coby účastník nižších soutěží.

Účast v juniorské reprezentaci jej katapultovala vzhůru

Miroslav Slepička prošel mládežnickými kategoriemi rodné Příbrami, odkud se velice rychle přesunul do tamního A-týmu. Kvalitní výkony mezi dospělými mu vynesly několik pozvánek do juniorské reprezentace, kde se v nabitém kádru rovněž dokázal prosadit. Pozornost upoutal natolik, že v roce 2002 poprvé měnil působiště. Tehdy se přesunul do Liberce, kde v šestaosmdesáti soutěžních zápasech nastřílel dvanáct branek. Přispěl tak k zisku jednoho mistrovského titulu. Na mladíka z nepříliš výrazného klubu se osobní statistiky zdály být poměrně slušné. Další přestupní stanicí se mu proto stala pražská Sparta.

Angažmá na Letné Slepička okořenil fotbalovým pohárem a poměrně štědrým gólovým příspěvkem, což pochopitelně zaznamenaly i kluby ze zahraničí. Šikovného útočníka si vyhlédl účastník nejvyšší chorvatské ligy Dinamo Záhřeb. Poté následovala krátká zastávka v německém SpVgg Greuther Fürth, opětovná štace na Spartě a za zmínku nepochybně stojí také exotická spolupráce s indickým týmem FC Goa, po níž už fotbalista definitivně zakotvil v Čechách.

V Příbrami s fotbalem začínal a také skončil

Miroslav Slepička strávil nějakou dobu v nižších soutěžích, na poslední dva roky se ovšem vrátil mezi tuzemskou smetánku. Podepsal s mateřským klubem 1. FK Příbram, jemuž pomohl k záchraně. Další zápasy coby profesionální hráč už ale nepřidá, v osmatřiceti letech pověsil kopačky na hřebík. Prostřednictvím klubového webu ujistil fanoušky, že neodchází úplně. Hodlá totiž pokračovat jakožto fotbalový trenér. Kromě kopané se Slepička netají také láskou k bojovým sportům. V roce 2016 si dokonce střihl MMA zápas.

https://www.instagram.com/p/CDipZhqj6_b/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *