19/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

NFL si jako nejvyšší liga amerického fotbalu krade všechnu pozornost pro sebe. S tím však hodlá bojovat Dwayne "The Rock" Johnson, který koupil krachující soutěž XFL.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Kdekoli jinde se těší vesměs podprůměrné sledovanosti, na domácí scéně ovšem neexistuje populárnější a hlavně výdělečnější sport. Jak správě tušíte, řeč je o americkém fotbale a konkrétně profesionální soutěži National Football League. Prostor pod ní však dlouhodobě zeje prázdnotou. Veškeré pokusy o vytvoření nižších lig zatím skončily naprostým fiaskem, naposledy k tomu výrazně přispěla krize způsobená pandemií nového koronaviru. XFL ohlásila bankrot a chystala se zmizet v propadlišti dějin. Do hry ovšem vstoupil herec a také náruživý sportovní divák Dwayne “The Rock” Johnson. Ohromnou investici hodlá přeměnit v úspěch.

Muž mnoha talentů hodlá zachránit chátrající myšlenku

V českém prostředí a pochopitelně i za hranicemi naší země bývá zvykem, že vrcholné sportovní scéně sekundují soutěže nižší. V případě amerického fotbalu to ovšem neplatí. NFL si na území Spojených států amerických krade veškerou pozornost pro sebe a jakýkoli pokus o vybudování druholigové sítě skončil fatálním neúspěchem. Pro konkrétní případ dokonce nemusíme sahat nijak hluboko do minulosti.

XFL vstupovala na trh s nemalými ambicemi. Hodlala vyplnit prázdnou díru v období mezi únorem až zářím, kdy se její slavnější sestra tradičně uchyluje k dlouhému spánku. Zároveň chtěla poskytnout šanci hráčům, kterým se na vrcholné úrovni (zatím) nedaří prosadit. První uskutečnění smělého plánu po téměř dvacetiletém půstu však navzdory slušnému startu pokazila pandemie nového koronaviru. Ta se pro začínající ligu s nedostatkem finančních rezerv stala osudnou, což definitivně potvrdilo dubnové vyhlášení bankrotu. Zvonec a konec? Nenechte se mýlit, příběh napsal další kapitolu a angažoval do ní nečekanou postavu spasitele.

The Rock si skrze velkou investici plní dětské sny

Nápad na vytvoření druhé nejvyšší ligy amerického fotbalu sám o sobě nezněl špatně a kdyby nedošlo ke koronavirové krizi, mohli si její představitelé spokojeně mnout ruce. Započaté práce se proto rozhodl chopit populární akční herec, producent a také vysloužilý wrestler Dwayne Johnson. Osmačtyřicetiletý rodák z Kalifornie má ke sportu pochopitelně blízko a jak sám prostřednictvím sociálních sítí přiznává, stát se profesionálním hráčem amerického fotbalu toužil už jako malý chlapec. Sen o proniknutí do slavné NFL se však rozplynul jako pára nad hrncem, přičemž napáchal nezměrné škody nejen na psychice.

The Rock se tehdy potýkal s chudobou, v kapse mu leželo pouhých sedm dolarů. Ačkoli si následnou kariérou zápasníka zajistil oblibu a také cestu do filmové branže, americký fotbal dodnes mu není cizí. Jeden z nejlépe placených herců současnosti tedy investoval přibližně 15 milionů dolarů, aby potápějící se loď zachránil. V minulosti už se navíc podepsal pod několika úspěšnými projekty, takže bude zajímavé sledovat, zda se mu vyplatí i tento riskantní tah.

Zdroj: Fox Business

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *