24/06/2024

Autor: OISV – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61702396 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přípravy na hokejovou Extraligu jsou v plném proudu a přestože by trenér brněnské Komety Libor Zábranský nejraději odložil start nové sezóny, do klubu už přitáhl několik zajímavých posil.
Autor: OISV – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přípravy na další sezónu hokejové Extraligy jsou v plném proudu a přestože by trenér brněnské Komety Libor Zábranský nejraději odložil start kvůli obavám z následků koronavirové pandemie, do klubu už mezitím stačil přitáhnout několik zajímavých posil, které nepochybně pomohou k dosažení těch nejvyšších možných cílů. Jména konkrétních výztuh už tak nabitého kádru vám představíme v následujících řádcích.

Tomáš Šoustal

Šikovný útočník Tomáš Šoustal se po šesti letech v zámoří vrací domů. Třiadvacetiletý hokejista původem z Uničova tak nějak vycítil, že sen o NHL se v jeho případě poněkud vzdálil, takže vzal zavděk nabídkou brněnské Komety, která patří k tradičním aspirantům na zisk extraligového titulu. Několikanásobný mládežnický reprezentant a někdejší hráč Olomouce věří, že mu angažmá v jednom z nejúspěšnějších českých týmů pomůže v rozletu a třeba i hledání dalšího zahraničního angažmá.

Libor Zábranský

HC Kometa Brno hodlá sázet především na dravé mládí a proto do svých služeb povolala Libora Zábranského. Nebojte, nejedná se o tiskovou chybu nebo nechtěnou záměnu jmen. Dvacetiletý obránce se zkušenostmi WHL či USHL je totiž synem současného trenéra, majitele, místopředsedy představenstva a generálního ředitele moravského klubu. Začíná se nám z toho stávat tak trošku rodinný podnik, nemyslíte? Tuto poznámku samozřejmě nemyslíme ve zlém, protože mladík už několikrát přesvědčil o svých kvalitách, aniž by mu přitom slavný člen rodiny dělal doprovod.

Peter Schneider

Proč se při hledání nových posil soustředit jen na tuzemskou trh. Kometa Brno před startem letní přípravy podepsala také rakouského útočníka Petera Schneidera, který strávil poslední rok ve švýcarském klubu EHC Biel-Bienne. Tomu pomohl celkem třiadvaceti kanadskými body, prodloužení spolupráce si ale nakonec nevyválčil. Jelikož má tento devětadvacetiletý hokejista jisté zkušenosti s českým prostředím (jako mladík hrával za Znojmo a České Budějovice), rád se zde fanouškům představí znovu.

Ralfs Freibergs

Další zahraniční akvizicí brněnské Komety se stal devětadvacetiletý Ralfs Freibergs. Lotyšský obránce má zkušeností na rozdávání. Patří mezi tradiční účastníky reprezentačních akcí, zúčastnil se dokonce i předposlední zimní olympiády v Soči. Není mu cizí ani Kontinentální hokejová liga, jíž hrával za domácí tým Rigy. Poslední tři roky hájil barvy Zlína, nicméně s předčasným koncem uplynulé sezóny zatoužil po změně. V novém působišti se určitě neztratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *