16/07/2024

"File:Arsenal FC v Everton FC, 24 Oct 2015 - 08.JPG" by Little Savage is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Londýnský Arsenal FC si v rámci městského derby, které zároveň představovalo finále FA Cupu, poradil s Chelsea. Euforii ze zisku trofeje však záhy vystřídal strach z prodeje několika důležitých hráčů.
“File:Arsenal FC v Everton FC, 24 Oct 2015 – 08.JPG” by Little Savage is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Londýnský Arsenal FC si v rámci městského derby, které zároveň představovalo finále FA Cupu, poradil s Chelsea. Euforii ze zisku cenné trofeje a postupu do základní skupiny příštího ročníku Evropské ligy však záhy vystřídal strach z prodeje několika důležitých hráčů. Ačkoli si Kanonýři vytvořili nečekanou finanční rezervu ve výši 30 milionů liber, ztrátám se podle zákulisních zdrojů nejspíš nevyhnou. O koho konkrétně může tradiční účastník slavné Premier League přijít, se dozvíte v následujících řádcích.

Alexandre Lacazette

Arsenal FC touží zajistit budoucnost především pro střelce dvaadvaceti ligových branek v uplynulé sezóně. Gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang představuje páteř klubové produktivity a protože si své kvality uvědomuje, prodlouží v Londýně smlouvu pouze za předpokladu vyjednání zajímavější gáže. Kanonýři jeho podmínky pravděpodobně vyslyší, zároveň ale nejspíš přistoupí k zeštíhlení stávajícího kádru. Loučit by se tak ještě během letní přestávky mohl devětadvacetiletý Alexandre Lacazette, jehož gólový přínos vyjadřuje o poznání nižší číslo. Odchovanec francouzského klubu Olympique Lyon v podstatě jen čeká, jestli někdo přispěchá s adekvátní nabídkou.

Héctor Bellerín

Dalším horkým kandidátem na odchod z Emirates Stadium je podle zahraničních médií Héctor Bellerín. Pětadvacetiletý obránce s bohatými zkušenostmi z mládežnických reprezentačních výběru rodného Španělska letos odehrál méně než polovinu soutěžních zápasů, částečně jej zbrzdilo také zranění. Absolvent barcelonské fotbalové školy, který se však ještě jako chlapec přesunul do Londýna, příliš nesedí do herní koncepce trenéra Mikela Artety, proto se nyní hovoří o jeho případném prodeji. Tím by klub mohl získat potřebné finance k uhrazení vysněných posil.

Rob Holding

Čtyřiadvacetiletý střední obránce Rob Holding má podle britského deníku Daily Mail velice blízko k opuštění Arsenalu. Odchovanec anglického klubu Bolton Wanderers letos naskočil jen do minimálního počtu soutěžních zápasů, ten poslední proti Chelsea však okořenil ziskem trofeje. Ačkoli zanechal dobrý dojem a odehrál celých devadesát minut, na obhájení pozice to bohužel nemusí stačit.

Shkodran Mustafi

Prodejem zkušeného německého obránce by mohl Arsenal FC získat nemalé finanční prostředky, které využije ke stabilizaci rozpočtu po koronavirové krizi či hledání nových posil. Osmadvacetiletý Shkodran Mustafi je nepochybně kvalitním fotbalistou, nicméně ve větším rozletu mu brání častá zranění. Kvůli tomu ostatně nemohl nastoupit v letošním finále anglického poháru, takže zisk cenné trofeje slavil pouze coby zainteresovaný divák. Někdejší hráč Hamburgeru, Evertonu, Valencie či Sampdorie Janov možná přišel o vůbec poslední šanci, jak s Kanonýry něco vyhrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *