23/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88142807 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pražská Sparta započala přípravu s pěti kvalitními stopery, což je vzhledem ke zkušenostem z uplynulé sezóny opravdu příjemnou změnou. Kdo konkrétně zabojuje o základní sestavu, se dozvíte hned záhy.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pražská Sparta se poučila z uplynulé sezóny, kdy navzdory nepovedené podzimní části uhrála celkové třetí místo, a do letní přípravy vstupuje s pěticí vysoce kvalitních stoperů. Právě obrana byla během koronavirem postiženého ročníku největší bolístkou letenského klubu a teprve s příchodem Václava Kotala nabraly defenzivní valy druhý dech. Kdo konkrétně se nyní chystá zabojovat o základní sestavu historicky nejúspěšnějšího týmu v českém fotbalovém prostředí, se dozvíte hned záhy.

Dominik Plechatý

Jednadvacetiletý Dominik Plechatý má za sebou velice povedenou sezónu, kdy pronikl do základní sestavy severočeského Jablonce a pod trenérem Radou si vybojoval velice silnou pozici. Další zápasy v zeleném dresu ale nejspíš nepřidá, svého kmenového hráče si minimálně pro letní přípravu stáhla Sparta Praha. Rodák ze Zvole v letenských barvách nastupoval už jako mladík, premiéru mezi dospělými si pak odbyl během ročníku 2018/2019. Tehdejší realizační tým příliš neoslovil, snad se teď nebude historie opakovat.

David Lischka

Vedení klubu AC Sparta Praha si talentovaného Davida Lischku vyhlédlo už na začátku roku 2019, tehdy ovšem z očekávaného přestupu bohužel sešlo. Mladičký fotbalista musel podstoupit náročnou operaci srdce, po níž mu nikdo pokračování sportovní kariéry nemohl zaručit. Odchovanec ostravského Baníku však nejtěžší období života zvládl a s velkou slávou se brzy vrátil na trávníky. Chvíli se připravoval s Jabloncem, následně se oficiálně přesunul do Prahy. Tam si od něj do budoucna hodně slibují, nicméně dvaadvacetiletý obránce zatím spíše tápe. Stejně jako ostatní členové letenského kádru střídal dobré momenty se špatnými, v průběhu jara se dokonce zranil. Snad se s nadcházejícím podzimem popasuje lépe.

Lukáš Štětina

Devětadvacetiletý slovenský obránce Lukáš Štětina je jednou z mála akvizic nenáviděného kouče Andrea Stramaccioniho, která si na Spartě vybojovala silnou pozici a také prodloužení hráčského kontraktu. Během uplynulého podzimu sice rodák z Nitry vypadl ze sestavy a spekulovalo se o jeho brzkém odchodu, nicméně jaro nabídlo na mnohými zatracovaného fotbalistu zcela odlišný pohled. Někdejší hráč ukrajinského Charkova, tatranského Prešova či Dukly Praha se představil v životní formě a pokud bude v nastoleném trendu pokračovat, pozici si obhájí i po skončení letní pauzy.

Ondřej Čelůstka

Zkušený Ondřej Čelůstka se po deseti letech v zahraničí, kde kopal za italské Palermo, anglický Sunderland, německý Norimberk či turecký Antalyaspor, oficiálně vrací na rodnou hroudu. Neposílí ale mistrovskou Slavii nebo mateřský Zlín, nýbrž pražskou Spartu. Jednatřicetiletý obránce podepsal smlouvu až do roku 2023, sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický si od jeho přítomnosti hodně slibuje. O hráčových kvalitách ostatně vypovídají pravidelné reprezentační pozvánky a rovněž velký počet odehraných minut.

Dávid Hancko

Dvaadvacetiletý slovenský talent a také životní partner české tenistky Kristýny Plíškové se ke sparťanské družině připojil teprve v průběhu minulého léta. Ačkoli měl původně zastávat roli krajního obránce, nedostatek kvalitních stoperů jej donutil k přesunu na střed hřiště. Tam si kmenový hráč Fiorentiny vedl až překvapivě dobře, v netypické pozici se vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů celé soutěže. Není divu, že s ním AC Sparta Praha chtěla uzavřít dlouhodobější spolupráci. Přestup však kvůli obrovským finančním nárokům italského celku momentálně nepřipadal v úvahu. Dávid Hancko však zůstává alespoň formou hostování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *