27/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83158973 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pražská Slavia je během letního přestupového období velice aktivní. Pod svá křídla přivedla několik šikovných hráčů, s dalšími se však musela bohužel rozloučit. Sepsali jsme jejich jména.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadující mistr české nejvyšší fotbalové soutěže je během letního přestupového období nezvykle aktivní. Vedení klubu SK Slavia Praha vykoupilo konkurenční Liberec a zároveň stáhlo zpět hráče z hostování, čímž pochopitelně došlo k obrovskému nafouknutí soupisky. Bylo jasné, že někdo musí v brzké době z kola ven. O budoucnosti několika fotbalistů se teprve rozhodne, první odpadlíky už ale Sešívaní ohlásili. Pojďme si o nich něco společně povědět.

Josef Hušbauer

Přestože je Josef Hušbauer kovaným odchovancem Sparty, konkurenční Slavii pomohl celkem ke třem mistrovským titulům. Dosud poslední trofej však ovlivnil jen z poloviny. Stejně jako Milan Škoda totiž během zimní pauzy zmizel v zahraničí. Zatímco dlouholetý kolega přestoupil do tureckého Rizesporu, třicetiletý záložník se vydal na hostování do drážďanského Dynama. S účastníkem druhé nejvyšší německé soutěže bohužel sestoupil o třídu níž, takže se na konci ročníku vrátil do Edenu. Ani tam ovšem dlouho nepobyl, následně si několikanásobný reprezentant dohodl přestup do kyperské Famagusty, kde podepsal dvouletou smlouvu. Sejde se například s explzeňským útočníkem Michalem Ďurišem.

Tomáš Souček

S touhle obrovskou ztrátou se dopředu tak nějak počítalo. Pětadvacetiletý záložník Tomáš Souček vyrostl v oporu sešívaných řad a skvěle se mu dařilo také v tuzemském národním týmu. Zájem zahraničních klubů na sebe pochopitelně nenechal dlouho čekat. Odchovanec havlíčkobrodské fotbalové školy odešel koncem ledna na hostování do anglického West Hamu United FC, jemuž výrazně pomohl k záchraně v Premier League. Kladiváři proto bez váhání splnili druhou část dohody a trojnásobného mistra české nejvyšší soutěže podepsali nastálo. Slávisté si díky tomu přišli na rekordních 540 milionů korun.

Alexandru Baluta

SK Slavia Praha se během posledních červencových dnů definitivně rozloučila s rumunským záložníkem, který svého času platil za nejdražší klubovou posilu v historii. Alexandru Baluta přicházel jako hvězda, obrovská očekávání ovšem nenaplnil. Prvního půl roku sice ještě bojoval o základní sestavu, na jaře roku 2019 už ale nastupoval spíše sporadicky a hostování v barvách Slovanu Liberec bral proto jako vysvobození z patové situace. Pod Ještědem šestadvacetiletý fotbalista herně pookřál, druhou šanci však od vedení sešívaných nedostal. Když se zajímavou nabídkou přispěchal maďarský klub Puskás Akadémia, Baluta neváhal. Sejde se zde kupříkladu s někdejším libereckým koučem Zsoltem Hornyákem, záložníkem Jakubem Plškem či útočníkem Davidem Vaněčkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *