24/06/2024

By Carine06 from UK - Borna Coric, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42768441 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Koronavirová Adria Tour se dočkala masivní kritiky ze strany veřejnosti i některých slavných osobností. Nyní si kvůli nepovedené akci vjeli do vlasů kolegové Borna Ćorić s Nickem Kyrgiosem.
By Carine06 from UK – Borna Coric, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Koronavirem promořená Adria Tour z autorské dílny srbské tenisové jedničky Novaka Djokoviće se dočkala masivní kritiky ze strany veřejnosti, médií i některých slavných osobností. Jednotliví účastníci exhibiční akce to pořádně schytali především kvůli laxnímu přístupu k bezpečnostním doporučením, která měla šíření nebezpečné nákazy předejít. Ačkoli se kontroverzní událost odehrála už před několika týdny, mezi lidmi dodnes budí rozpaky. Nyní si vjeli do vlasů kolegové Borna Ćorić s Nickem Kyrgiosem a jeden na druhém nenechali nit suchou.

Borna Ćorić reagoval na kritiku ze strany tenisového kolegy

Charitativní série balkánských miniturnajů, pod níž se pořadatelsky podepsal Novak Djoković, skončila předčasně a navíc s mnoha pozitivními testy na přítomnost nového koronaviru. Veřejnost se nad touto informací v podstatě ani příliš nepozastavila. Vzhledem k nulovému dodržování sociálních rozestupů a naprosté ignoraci bezpečnostních doporučení se dal podobný výsledek tak nějak očekávat. Grigor Dimitrov, Borna Ćorić, Viktor Troicki a nakonec i nakonec úřadující světová jednička v mužské kategorii to po přiznání nákazy pořádně schytali. V řadách kritiků se objevilo dokonce i několik slavných osobností. Kupříkladu australský bouřlivák Nick Kyrgios si nebral servítky. Pořádání akce během pandemie označil za pitomé, zároveň se čílil při pomyšlení na lehkovážné chování svých kolegů.

Jeden z vyléčených tenistů mu nyní odpověděl. Třiadvacetiletý chorvatský tenista Borna Ćorić v rozhovoru pro deník New York Times uvedl, že se komentářem Nicka Kyrgiose příliš nezabýval. Po válce prý totiž každý může být generálem. Rodáka z Canberry navíc vzhledem k minulosti nepovažuje za člověka, který má právo v otázkách morálky a chování kohokoli soudit.

Kyrgios si štiplavá slova samozřejmě nenechal líbit

Pětadvacetiletý Nick Kyrgios pochopitelně zaznamenal, že mu Borna Ćorić v jednom ze svých posledních rozhovorů věnoval pozornost. Rozhodl se mu proto oplatit takřka stejnou mincí, když prostřednictvím sociálních sítí přispěchal s odpovědí. Kontroverzní Australan napsal, že se pouze snažil dohnat ostatní tenisty k zodpovědnosti. Sportovci dle jeho názoru nejsou speciální skupinou lidí, na níž se bezpečnostní pravidla nevztahují. Aby toho nebylo málo, intelektuální výbavu svého mladšího kolegy označil za nulovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *