23/04/2024

By Antoine Dellenbach from Paris, France - Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG (04/08/2017), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63446494 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nekonečným spekulacím o budoucnosti brazilského fotbalového útočníka Neymara definitivně učinil přítrž prezident klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu. Letošní přestup by se prý rovnal zázraku.
By Antoine Dellenbach from Paris, France – Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG (04/08/2017), CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tak jak je to s tím Neymarem, odejde nebo setrvá v barvách Paris Saint-Germain? Nekonečným spekulacím týkajících se budoucnosti brazilského fotbalového útočníka učinil definitivní přítrž prezident klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu. Letošní přestup se by dle jeho názoru rovnal zázraku. Katalánský gigant si vinou pandemie nového koronaviru líže mokvající rány a nemůže tudíž zběsile utrácet peníze. PSG navíc prodeji svého dvorního kanonýra není příliš nakloněno.

Tři měsíce nejistoty. Barcelona přišla o ohromnou sumu

Pandemie nového koronaviru pronikla začátkem tohoto roku prakticky do všech koutů planety, kde napáchala obrovské škody nejen na lidských životech. Tvrdou ránu zasadila také sportu, který se na pár měsíců úplně zastavil a ani opětovné spuštění některých slavných soutěží nedokázalo minimalizovat obrovské finanční ztráty. Je jasné, že nedostatkem prostředků trpí především menší hráči. Ani světoví giganti na tom však nejsou o moc lépe. Kupříkladu FC Barcelona vinou neviditelného nepřítele přišla během tříměsíční přestávky o neuvěřitelných 200 milionů eur, kvůli čemuž musela výrazně změnit letní přestupové plány.

Katalánský celek podle zákulisních zdrojů nepřipravuje žádné úžasné nákupy, naopak se bez mrknutí oka ochotně zbaví třeba celého kádru, jen aby bující krizi zažehnal. Jistou pozici má snad jen miláček publika Lionel Messi, jehož prý ale na druhou stranu láká pryč slavný Inter Milán. Prezident klubu Josep Maria Bartomeu prozradil, že si bude Barcelona lízat rány ještě minimálně tři roky. Ztráty se totiž podle posledních propočtů vyšplhají až k 70 % původně zamýšlených výdělků.

Velký šéf dále kategoricky vyloučil příchod Brazilce Neymara, o němž média už několik měsíců vášnivě spekulují. Jednalo by se totiž o příliš vysokou investici, jíž kvůli současné situaci nelze podniknout s čistým svědomím. Vedení PSG se navíc k prodeji své útočné hvězdy, za kterou utratilo rekordních 222 milionů eur, staví poněkud zdrženlivě.

Barcelona ustoupila i z dalších obchodů

Neymar není jediným hráčem, který si o senzačním přestupu do Barcelony může nechat maximálně zdát. Koronavirová krize ovlivnila také plánovanou nabídku na argentinského útočníka Lautara Martíneze. Dvaadvacetiletý kanonýr Interu Milán patří k vycházejícím hvězdám fotbalového nebe a katalánský celek jeho výkony sleduje dlouhodobě. Možný nástupce božského Messiho však nejspíš zůstane tam, kde se aktuálně nachází.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *