19/07/2024

By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patrik Schick je po návratu z neplánované dovolené střelecky při chuti. Tentokrát jeho stoupající formu odnesl Kolín. Český reprezentant se tak znovu přiblížil k podpisu nové smlouvy.
By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patrik Schick je po návratu z neplánované dovolené střelecky při chuti. Tentokrát jeho stoupající formu odnesl Kolín. Český reprezentant se tak znovu přiblížil k vysněnému podpisu nové smlouvy, o němž se v kuloárech hovoří čím dál tím hlasitěji. Vedení klubu RB Lipsko se intenzivně připravuje na éru po očekávaném odchodu Tima Wernera a muselo by se zbláznit, aby si šanci na podpis adekvátní náhrady nechalo protéct mezi prsty.

Schick se rozjel za svým cílem ve velkém stylu

Když se německá Bundesliga jako první z evropských fotbalových soutěží vrátila na scénu, Patrik Schick se toho k nelibosti tuzemských fanoušků téměř nezúčastnil. Trenér Julian Nagelsmann jej poslal na hřiště až v 81. minutě, takže si v zápase proti Freiburgu ani nestihl ušpinit dres. Duel s Herthou Berlín už ale odehrál jako člen základní sestavy a dokonce vstřelil branku v momentě, kdy RB Lipsko dohrávalo o deseti. Zisk důležitého bodu jde hlavně za ním. Aby toho nebylo málo, českému reprezentantovi byla vyslovena důvěra i pro pondělní utkání na půdě Kolína. Tam se kouči rovněž odvděčil parádním gólem, jenž nastartoval následnou kanonádu a pomohl ke konečnému výsledku 2:4 ve prospěch hostí.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy přesně takové dílčí úspěchy potřebuje. Jednak mu pomohou získat sebevědomí, jednak by si jimi rád vybojoval prodloužení spolupráce. V prostředí našich blízkých sousedů je Schick zatím nadmíru spokojený a zpátky do Itálie se rozhodně nežene. Nemá k tomu ostatně žádný důvod. V AS Řím jej dlouhodobě přehlíželi a reálně hrozilo, že jeden z největších fotbalových talentů České republiky skončí jako věčný náhradník bez perspektivy a nadějí na příchod lepších zítřků.

Po odchodu Wernera bude cesta volná

Patrik Schick za Lipsko nastupuje pravidelně, přestože má tým na postu útočníka velice silnou konkurenci. Za absolutní jedničku stále platí čtyřiadvacetiletý Timo Werner, jehož nesporný talent nás už dlouho nepřestává udivovat. Roli dvojky pak nějakou dobu před nástupem českého kanonýra zastával dánský šikula Poulsen Y. Zapomenout nesmíme ani na mladého Ademola Lookmana, jenž sice zatím dostává prostor spíše sporadicky, ale určitě ještě neřekl poslední slovo.

I v takto nabité sestavě se Schick dokázal prosadit a pokud se Timo Werner skutečně přestěhuje do Liverpoolu, jak mu většina zahraničních médií věští, otevře se cesta do základní jedenáctky německého klubu ještě výrazněji. Odchovanec pražské Sparty už většinu svých trumfů vytasil, nyní záleží, jak se k nim vedení Lipska postaví. Každopádně ale asi všichni doufáme v příběh se šťastným koncem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *