23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Mountfield Hradec Králové získal výraznou posilu útočných řad. S Vladimírem Růžičkou mladším podepsal smlouvu na dva roky. Tandem slavné hokejové rodiny tedy po krátké pauze znovu ožívá.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Když přibližně před rokem podepisoval víceletý kontrakt s pražskou Spartou, málokdo si dokázal představit, že spolupráce předčasně skončí už po jedné jediné sezóně. Velká očekávání však nebyla naplněna ani z jedné strany a proto musel Vladimír Růžička mladší v časech pandemie koronaviru řešit budoucnost. S nabídkou se naštěstí ozval klub Mountfield HK, který o kreativního útočníka stál již delší dobu. Zkušený hokejista se tak znovu představí pod velením svého slavného otce, jenž mu i přes rodinné vazby určitě nedá nic zadarmo.

Přestup do Sparty Růžičku staršího hodně zklamal

HC Sparta Praha se v polovině loňského roku vydala vstříc nové éře a všichni fanoušci doufali, že bude o poznání úspěšnější. Nejprve došlo k výrazné obměně vedení, následně přišel na řadu hráčský kádr. Mnoho hokejistů si muselo sbalit kufry, na jejich místo naopak přišly nové a zvučné posily. Mezi ně patřil i Vladimír Růžička mladší, jenž po sestupu Pirátů z Chomutova hledal další extraligové angažmá. Právě dohoda s holešovickým klubem ale mnohé překvapila. Růžička je totiž odchovancem konkurenční Slavie a jeho otce toto rozhodnutí velmi zklamalo.

Pokud by k podobné “zradě” došlo ve fotbalových kruzích, onen hráč by si pravděpodobně vyslechl spoustu negativních komentářů ze strany skalních příznivců obou táborů. V případě hokeje to ovšem tak drastické nebylo. Fanoušci zkušeného harcovníka přijali za svého, dlouho si jej ale nakonec neužili. Odehrál totiž pouze jednu sezónu, ještě výrazně zkrácenou vinou pandemie koronaviru, a následně se dohodl s vedením, že v klubu nebude nadále pokračovat. Těžko říci, co se za zavřenými dveřmi vlastně odehrálo. Letmým pohledem na statistiky si totiž Sparta (3. místo) ani hráč samotný (26 kanadských bodů) nevedli vůbec špatně.

Spolupráce rodiny Růžičků po krátké pauze ožívá

V časech krize se nová práce neshání lehce. Vladimír Růžička mladší ale i tak velmi brzy podepsal jinde. S Mountfieldem HK, kde typologicky podobného hráče hledali už delší dobu, se dohodl na dvouletém kontraktu. Královéhradecký klub si od své nejnovější posily slibuje především zlepšení přesilových her a produktivity, tedy oblastí, v nichž letos za ostatními týmy ze špičky tabulky výrazně zaostával. Samozřejmě bude také spoléhat na obnovený tandem slavné hokejové rodiny, který se spolu v minulosti sešel na Slavii nebo naposledy v Chomutově. Snad se proto Růžička starší v roli hlavního trenéra oprostí od synova nedávného přestupového “přešlapu” a naváže na úspěchy, kterých kdysi společnými silami dosáhli.

Zdroj: Mountfield HK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *