15/07/2024

"Chelsea 3 Swansea 1" by cfcunofficial is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Chelsea FC se aktuálně nachází mimo boje o titul mistra Premier League. To chce ale trenér Frank Lampard do budoucna změnit. Začne tím, že se v létě pokusí přivést nové tváře.
“File:Frank Lampard 2017.jpg” by @cfcunofficial (Chelsea Debs) London is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool a Manchester City se v posledních dvou letech střídají o dominanci, přičemž letos titul mistra Premier League pravděpodobně připadne svěřencům Jürgena Kloppa. Ti drží před obnovením sezóny úctyhodný náskok pětadvaceti bodů a musel by se stát zázrak, aby jejich oslavy někdo narušil. Oproti tomu londýnský klub Chelsea FC do bojů o titul fakticky nezasáhl již od roku 2017 a trenér Frank Lampard by tuto nelichotivou bilanci rád změnil již v ročníku následujícím. S úderem léta hodlá na přestupovém trhu hýřit nezvyklou aktivitou, jeho pozornosti nemá uniknout hlavně dvojice útočníků Philippe Coutinho a Timo Werner. Alespoň tak to stojí v nedávné zprávě anglického Daily Mail.

Chelsea se vinou trestu musela obejít bez posil

Protože Chelsea hrubě porušila pravidla týkající se přivádění mladých fotbalistů ze zahraničí do své hráčské akademie, vyfasovala začátkem roku 2019 tučnou pokutu a spolu s ní i zákaz přestupů až do léta 2020. Jelikož představitelé klubu uspěli s odvoláním, mohlo se milované působiště legendárního brankáře Petra Čecha zapojit do hledání posil už v průběhu zimní přestávky. Tehdy však šanci pozměnit kádr nijak zvlášť nevyužilo (snad kromě dopředu smluveného příchodu Hakima Ziyecha), což se příliš nezamlouvalo manažerovi Franku Lampardovi. Ten se nechal slyšet, že v průběhu nadcházejícího léta hodlá být v otázkách přivádění nových tváří mnohem aktivnější.

Někdejší reprezentant Anglie a také trojnásobný mistr Premier League údajně kvituje, že se současný tým “Blues” skládá především z řad vlastních odchovanců. Zároveň ale cítí, že některé pozice je potřeba vyztužit zkušenějšími hráči. Pokud se tak nestane, konkurence (jmenovitě Liverpool a Manchester City) jim mílovými kroky uteče a bodová propast v tabulce se do budoucna ještě výrazněji prohloubí. A kdo že by podle jednačtyřicetiletého trenéra mohl brzy obléknout modrý dres? Lampard by si dokázal představit Philippe Coutinha nebo Timo Wernera. Musí se ovšem postavit do fronty.

Oba hráči jsou velmi žádaným zbožím

Timo Werner má za sebou famózní čtyři roky ve službách německého klubu RB Lipsko. Letos je se čtyřiadvaceti brankami a sedmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem celého týmu a rozhodně se nejedná o úspěch ojedinělý. Ačkoli se na současné adrese cítí dobře, zahraniční média již tuší, že další roky na stejném místě nepřidá. Zájemci se totiž ozývají ze všech koutů Evropy – včetně Anglie. O šikovného útočníka údajně stojí Liverpool, který sám Werner nedávno označil za nejlepší tým současnosti. Pokud by měl tedy vybírat mezi ním a Chelsea, nad výsledkem není potřeba dlouze spekulovat.

Co se Philippe Coutinha týče, ten se pravděpodobně brzy rozloučí s Bayernem Mnichov, který nevyužil opci a přestože slovy majitele pokračování spolupráce kategoricky nevyloučil, rozumná dohoda s Barcelonou se rovná téměř zázraku. Kdyby ale Chelsea chtěla využít příležitost, musela by si pospíšit a hlavně sáhnout hluboko do kapsy. Média totiž spekulují o zájmu Newcastlu United, jenž se má pod zámožným majitelem změnit k nepoznání. Když si to tedy vezmeme kolem a kolem, Chelsea FC může z blížícího se přestupového období vyjít naprázdno.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *