24/06/2024
Česká hokejová Extraliga se předčasně odebrala k letnímu spánku a po tradiční pauze se zřejmě vrátí posílena o několik zvučných jmen, která v posledních letech válela za hranicemi.

Česká hokejová Extraliga se vinou pandemie nového koronaviru předčasně odebrala k letnímu spánku a po tradiční pauze se zřejmě vrátí posílena o řadu zvučných jmen, která v posledních letech válela za hranicemi naší země. Seznam hokejistů, jejichž opětovné spojení s domácím prostředím se podle všeho opravdu blíží, vás čeká v následujících řádcích.

Roman Polák (34 let)

Zkušeného českého obránce Romana Poláka si v National Hockey League hodně považují. Platí totiž za jednoho posledních vyznavačů tvrdého stylu hry a hlavně hokejistu, který jde do všeho po hlavě a nevypustí žádný souboj. Čas bohužel nezastavíš a přestože by o služby ostravského rodáka i dnes stálo hned několik zámořských klubů, on se definitivně rozhodl pro návrat do Čech.

Dle předpokladů by se měl brzy připojit k Vítkovicím. Tam sice může na titul mistra a možná i play-off rovnou zapomenout, nicméně kde jinde by měl prožít poslední aktivní roky, než v barvách “skoro” mateřského týmu. A kdo ví, třeba právě jeho faktor přispěje k zásadnímu zlepšení, jako tomu bylo při návratu Martina Straky do Plzně či připojení Jaromíra Jágra ke kladenské družině.

Jakub Nakládal (32 let)

“Jakub Nakladal (Jakub Nakládal)” by mark6mauno is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Reprezentační obránce Jakub Nakládal během kariéry okusil několik zahraničních klubů a soutěží. Nejprve čtyři roky brázdil ledová kluziště Kontinentální hokejové ligy, jeden rok strávil ve Finsku, dva hokejové ročníky pobyl mezi smetánkou zámořské NHL a nakonec se vrátil zpátky Ruska, kde zanechal asi nejvýraznější stopu.

V barvách Lokomotivu Jaroslavle odehrál čtyři povedené sezóny, ale netají se tím, že by na sklonku aktivních let rád oblékl dres milovaných Pardubic. A onen zásadní moment možná přijde už začátkem nadcházejícího léta. Sám hokejista tuto variantu nevyvrátil a Dynamo s ohledem na poslední výsledky samozřejmě taktéž není proti.

Alexander Salák (33 let)

“File:Alexander Salak.jpg” by MAZAKER is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Alexander Salák byl jednou nohou zpět už na podzim. Tehdy se bez smlouvy připravoval s kladenskými Rytíři a vyčkával, jestli na stole přistane nějaká zajímavá nabídka ze zahraničí. Trpělivost se nakonec vyplatila, zkušený brankář podepsal s Dinamem Riga. Tam to ovšem na prodloužení po necelém roce spolupráce příliš nevypadá. Hráčský agent Jurij Paraškin sdělil v polovině dubna ruským médiím, že Salák v Rize zcela určitě nezůstane.

Ačkoli sám gólman toto tvrzení následně dementoval, máme tu konec května a nové informace ohledně smlouvy jsou stále v nedohlednu. Rodák ze Strakonic v barvách tradičního účastníka Kontinentální hokejové ligy přitom nastupoval pravidelně a statistiky neměl vůbec špatné (91,2 % úspěšnosti zákroků, dvě čistá konta).

Nyní tuzemští fanoušci s napětím sledují, jak se situace vyvine a zda se Salák přesune na domácí scénu. V jeho případě by se ovšem nejednalo o velkolepý návrat, protože v Extralize dosud neodehrál ani jednu jedinou minutu. Z Českých Budějovic odešel do zahraničí ještě jako mladík. Rozhodne se právě pro jihočeský Motor, který před propuknutím koronavirové pandemie postoupil zpátky mezi elitu? I to je možné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *