27/05/2024
Mauricio Pochettino

"Valencia CF - Español 2012 #42" od Víctor Gutiérrez Navarro je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Paris Saint-Germain zaznamenalo drtivou porážku, čímž pořádně zneklidnilo náročné domácí fanoušky. Hlavní kormidelník Mauricio Pochettino vysvětloval důvody.
Mauricio Pochettino
Valencia CF – Español 2012 #42” od Víctor Gutiérrez Navarro je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Třebaže pravděpodobně dosáhne mistrovského úspěchu, zdravým sebevědomím rozhodně neplýtvá. Paris Saint-Germain zaznamenalo soubor kontroverzních výsledků, čímž pořádně zneklidnilo náročné divácké obecenstvo. Hlavní lodivod Mauricio Pochettino nehledal výmluvy. Během pozápasové tiskové konference realisticky zhodnotil výkonnost hvězdného společenství, kterému zásadně uškodilo pohárové vypadnutí.

Liga mistrů nadělala škody, přiznává otevřeně Mauricio Pochettino

Namísto pohodlného vítězství ostudný debakl. Paris Saint-Germain nezvládlo další soutěžní utkání, během nedělního odpoledne zaslouženě podlehlo konkurenčnímu Monaku (3:0). Výsledek zápasu dokonale korespondoval s psychickým rozpoložením hvězdného mužstva, kterému zásadně uškodil nedávný pohárový výprask. Totožné vysvětlení novinářům poskytl hlavní kormidelník Mauricio Pochettino.

„Zklamalo mě, jakým způsobem jsme zápas rozehráli. To je absolutně nepřijatelné. Na této úrovni prostě nemůžete začínat takto. Druhý poločas vypadal podstatně lépe. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale potrestalo nás úvodní dějství,“ začal latinskoamerický specialista.

„Liga mistrů evidentně nadělala spoustu škod. Reprezentační přestávka nám umožní změnit mentalitu a vrátit se tam, kde bychom měli být. Musíme se vrátit k zodpovědnosti, kterou obnáší nošení tohoto dresu,“ dodal padesátiletý lodivod, kterému momentálně nadbíhá vedení Rudých ďáblů. Opravdu bude tím správným člověkem, který Manchester United vyvede z temných hvozdů?

Dokonalý kandidát? Bývalý fotbalista Manchesteru adresoval varování

Dimitar Berbatov
File:Berbatov selfie 2016.jpg” od Biser Todorov je licencován pod CC BY 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United hledá zkušeného a perspektivního trenéra. Jak vypadá kandidátka? Příležitost zřejmě dostane Erik ten Haag nebo Mauricio Pochettino. Spekulace pochopitelně zaznamenal Dimitar Berbatov, který bývalému zaměstnavateli adresoval varování.

„Co se pohárového vypadnutí PSG týče, upřímně řečeno, nevidím žádnou omluvu. Dostanete se do komfortního vedení a máte skvělé hráče? Mělo by to stačit, abyste prošli do další fáze. Může to narušit Pochettinovu reputaci, jelikož vede skvělé mužstvo plné výborných fotbalistů a měl by určitě něco dokázat v Lize mistrů.“ řekl veterán ostrovnímu deníku Metro.

„Je to stále ten pravý muž pro United? Dobrá otázka. Vedení United si to musí pořádně rozmyslet. Osobně doufám, že se v tomto případě nebudou soustředit výhradně na jméno Pochettino,“ dodal bulharský rodák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *