23/07/2024

Málokterý obchodní řetězec je v České republice tak oblíbený jako právě Pepco. Do značné míry to souvisí s velmi příznivými cenami, za které prodává své produkty. Navíc jde osvědčenou cestou, kdy svůj sortiment neustále proměňuje, takže motivuje zákazníky k častým návštěvám, které obvykle končí nějakým tím nákupem.

Tohle se nesmí stávat

V poslední době si však Pepco se svou popularitou značně nahrává. Jedna věc je prodávat levné výrobky, ovšem ty musí být automaticky také bezpečné. Nelze nižší cenu vykoupit tím, že budete zákazníky ohrožovat. A to se bohužel tomuto řetězci stále častěji stává.

Tentokrát musí stahovat tříkolovou koloběžku se svítícími koly, což je o to problematičtější, že je určen výhradně dětem. Právě s kvalitou a bezpečností hraček má Pepco největší problémy.

Na základě provedených testů bylo zjištěno, že výrobek nevyhovuje normě EN 71-1 Mechanické a fyzikální vlastnosti,” uvedlo Pepco na svých webových stránkách. Jde o velmi vágní vyjádření, ovšem vzhledem k tomu, že jde o koloběžku, na které vaše ratolesti mohou jezdit, a to i ve vyšší rychlosti, asi nechcete, aby jí například upadla kolečka, případně se zlomila tyč s řídítky. To by mohlo mít skutečně neblahé následky.

Závažné potíže

Obchodní řetězec se na své zákazníky obrátil s velkou naléhavostí a dokonce je prosí, aby již zakoupené koloběžky co nejrychleji vrátili do nejbližší prodejny Pepca. Ihned jim budou vráceny peníze, a to i bez předložení nákupního dokladu.

Čtěte také: Do Česka vstupuje známý řetězec. No konečně, lidé slaví. Tak levně jste ještě nenakoupili

Jde v krátké době o další případ, kdy tento řetězec musel stahovat své výrobky. Před několika týdny to byly hned tři různé hračky, které obsahovaly nepovolené látky. Také o tomto případu jsme podrobně informovali. Nejde o jediné potíže, které Pepco aktuálně má. Například v Rakousku zkrachovalo a muselo uzavřít všechny své prodejny. Na některých dalších trzích se také potýká s nezájmem zákazníků. To však neplatí o České republice, kde se mu velmi daří.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Okamžitě vraťte tuhle věc z Pepca, vyzval řetězec. Je to naprosto otřesné, co se tam prodává

  1. Pepko miluju ale poslední dobou jsou tam hrozny věci na oblečeni.Treba ryflove bundy jenom v dětské velikosti na dospělé hrozna móda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *