13/06/2024

Ještě před pár lety neprožívala Česká republika zrovna pozitivní fázi. Spousta známých řetězců tuzemský trh opouštěla, jelikož zde jednoduše neviděla perspektivu. Ekonomika poměrně citelně klesala a karty se zdály být rozdány. Lidé byli zvyklí nakupovat u ustálených značek, což vypadalo neotřesitelně.

Měnící se situace na trhu

Neuplynulo ale mnoho času a situace je úplně odlišná. Čeští zákazníci jsou naopak na místní obchodní řetězce velmi naštvaní, jelikož jim prudce napálily ceny a zneužily situace, když se to nejméně hodilo. Navíc i po určitém uklidnění se zdá, že ceny v českých obchodech jsou nastaveny příliš vysoko.

Objevil se tedy prostor pro novou konkurenci, která toho využívá. Do České republiky vstoupil například obchodní řetězec Mere s velmi levnými potravinami východní provenience. Rychle tu roste také nizozemský Action, který prodává velkou část položek za cenu do 50 Kč. Nástup vážně zvažuje také polská Biedronka, kterou zákazníci vyhlížejí se značnými očekáváními.

To však zdaleka není všechno. Tak trochu potají se do České republiky chystá diskontní řetězec Dealz. Zatím to nebylo oficiálně potvrzeno, ovšem jedna indicie je více než výmluvná. Na jeho produktech v polských obchodech se začaly objevovat popisky v českém jazyce a mezi měnami už je vedle zlotého uvedena i česká koruna.

Nečekaně pestrá nabídka

Dealz patří do stejné skupiny jako Pepco, a tak příliš nepřekvapí, že se zaměřuje na co možná nejlevnější sortiment. Jeho koncept je ale přeci jen trochu odlišný. Nabízí skutečně všechno možné, a to včetně potravin a nápojů za skutečně bezkonkurenční ceny. Dále si tu potom můžete koupit kosmetiku, domácí potřeby, knihy nebo dětské hračky.

Čtěte také: Obchodní řetězce v Česku dávají slevu jen někomu. Podívejte se, jak vás šidí

Kam řetězec Dealz vstoupí, tam většinou vyvolá velké pozdvižení. Pravdou ale je, že tuzemský trh se začíná zahušťovat těmito společnostmi, které se soustředí na cenu za každou cenu. Pravděpodobně se mezi nimi rozhoří souboj, kdy budou muset bodovat i kvalitou.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *