15/07/2024

By Joshua Sadli from Melbourne, Australia - Novak Djokovic (Ser), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65614629 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Novak Djoković se prostřednictvím sociálních sítí zastal rozhodčí, jíž omylem zasáhl zbloudilým míčkem. Ta kvůli incidentu a verdiktu, který jej následoval, čelí masivní vlně nenávistných komentářů.
By Joshua Sadli from Melbourne, Australia – Novak Djokovic (Ser), CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský profesionální tenista Novak Djoković se prostřednictvím Twitteru zastal rozhodčí, jíž během osmifinále US Open omylem zasáhl zbloudilým míčkem. Žena kvůli tomuto nešťastnému incidentu a následnému verdiktu hlavního arbitra, který úřadující světovou jedničku okamžitě vyhostil z turnaje, čelí masivní vlně nenávistných komentářů. Médiím se navíc podařilo vypátrat její totožnost a také oficiální profily na sociálních sítích, což vypjatou situaci pochopitelně jenom zhoršilo.

Někteří fanoušci nemají se zraněnou rozhodčí vůbec žádné slitování

V rámci právě probíhajícího US Open byl Novak Djoković horkým favoritem na celkové vítězství. Při absenci Rogera Federera a Rafaela Nadala se na tom shodovala drtivá většina tenisových odborníků. Lídr světového žebříčku ATP ale nakonec vypadl už v šestém kole. Osudným se mu stal zbloudilý míček, který si omylem našel cestu ke krku čárové rozhodčí. Rodák z Bělehradu samozřejmě nechtěl nikomu ublížit, proto k otřesené sudí okamžitě přispěchal s upřímnou omluvou. Trestu se ale bohužel nevyhnul.

Následovala krátká debata s hlavním arbitrem a poté přísná diskvalifikace, která však naprosto korespondovala s regulemi prestižního turnaje. Tento názor však poměrně značné množství fanoušků nesdílí, přestože sám Djoković se k vyloučení postavil čelem. Internet doslova zaplavila vlna nenávistných komentářů vůči rozhodčí, která prý incident hodně přibarvila a dokonce tak měla učinit záměrně, aby ze slavného sportovce vymámila peníze. Ano, i takto divoké teorie můžete při troše pátrání objevit.

Situaci nepomohla uklidnit ani zahraniční média, která poněkud nešťastně zveřejnila jméno poškozené sudí a také její oficiální profily na sociálních sítích. To bylo pro nespokojené fanoušky a zhrzené sázkaře jasným signálem k přímému útoku. Náhodná (anti)hrdinka posledních dnů si v poměrně krátkém časovém horizontu přečetla několik naprosto nechutných nadávek daleko za hranicí morálky. Naštěstí ovšem našla zastání v osobě, která to celé nevědomky způsobila.

Novak Djoković se nevinné rozhodčí veřejně zastal

Třiatřicetiletý Novak Djoković se k diskvalifikaci postavil čelem, nepokoušel se proti ní ani protestovat. Moc dobře si totiž uvědomuje vlastní chybu a také problémy, které čárové rozhodčí nešťastnou náhodou způsobil. Fanouškům proto na jednu stranu poděkoval za podporu, ale zároveň jim také vyčetl všechno ostatní. Sudí si prý zaslouží podporu celé komunity, protože neudělala vůbec nic špatného. Uvidíme, jestli jeho slova padnou na úrodnou půdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *