24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate vykázal dva talentované mladíky. Ti porušili sociální distanc, když do hotelového pokoje tajně přivedli cizí dívky. Záběry však unikly na sociálních sítě.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Porušování stanovených pravidel se nevyplácí a v době koronavirové to platí dvojnásobně. O tom se na vlastní kůži přesvědčili mladičcí debutanti anglického národního týmu Phil Foden a Mason Greenwood, kteří si sociální bublinu v útrobách islandského hotelu zpříjemnili dámskou společností. Videonahrávkou ze soukromého večírku, jíž sdíleli prostřednictvím sociálních sítí, se ale poněkud hloupě usvědčili. Reprezentační trenér Gareth Southgate poslal oba hráče okamžitě domů a pochopitelně nemusí skončit jen u toho.

Naprostá ignorace bezpečnosti sebe i druhých

Dvacetiletý anglický záložník Phil Foden, kterého vychoval slavný Manchester City FC, si během sobotního utkání Ligy národů proti Islandu odkroutil premiéru v základní sestavě národního týmu. Jeho o dva roky mladší kamarád Mason Greenwood a zároveň útočník odvěkého rivala z Manchesteru United FC dostal příležitost coby střídající hráč. Kdybychom se zabývat pouze výkony na hrací ploše, oba chlapci dokonale splnili očekávání. Realizační štáb ovšem nesmírně zklamali mimo ni.

Podle islandských médií si nadějní fotbalisté tajně domluvili schůzku se dvěma cizími slečnami, přestože pravidla dané země jasně zakazují přímý kontakt s osobami mimo uzavřenou sociální bublinu. Dívky navíc údajně pozvali do hotelu, čímž ohrozili prakticky celou sportovní výpravu. Soukromá oslava premiérového vystoupení by mladíkům pravděpodobně bez problémů prošla. Usvědčující materiál se ale bohužel pro ně objevil na sociálních sítích, takže ani sebelepší výmluva neměla šanci uspět.

Zdánlivě nevinný večírek vyjde mladíky pořádně draho

Hlavní trenér anglického národního týmu Gareth Southgate neváhal a oba mladíky bleskurychle vykázal domů. Situace vyžadovala včasnou reakci, jelikož případný kontakt se spoluhráči mohl ohrozit životaschopnost celého týmu. Česká reprezentace by ostatně mohla vyprávět, jakou paseku dokáží obavy z šíření nového koronaviru napáchat. Greenwood i Foden se sice okamžitě omluvili, nabalujícím se trestům ale stejně neuniknou. Manchesterské kluby už dopředu avizovaly, že jejich naděje ponesou následky. Těmi samozřejmě nemyslí pouze ztrátu dobrého jména, ale také finanční pokutu. Tu mohou teoreticky obdržet také od islandských úřadů, jelikož se provinili proti tamním bezpečnostním pravidlům. Aby toho nebylo málo, Fodena nejspíš nepochválí ani dlouholetá přítelkyně a zároveň matka jeho dvouletého potomka. V tomto směru má Greenwood jistou “výhodu”, řadí se totiž mezi nezadané.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *