19/06/2024

"File:Tomas Plekanec - Montreal Canadiens.jpg" by Lisa Gansky from New York, NY, USA is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Krátce před startem nového ročníku hlásí Rytíři Kladno návrat ztraceného syna. Hvězdný útočník Tomáš Plekanec už jednou pomohl vybojovat postup mezi elitu. Zvládne to po boku Jaromíra Jágra i podruhé?
“File:Tomas Plekanec – Montreal Canadiens.jpg” by Lisa Gansky from New York, NY, USA is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli mezi tuzemskou hokejovou elitu Rytíři Kladno senzačně postoupili teprve před rokem, už na konci sezóny 2019/2020 museli kousat bolestivý pád zpátky do nižších pater. Zklamání ze sestupu už je ale dávno zapomenutou minulostí, tradiční celek nyní hledí pouze dopředu a znovu si klade jen ty nejvyšší možné cíle. Krátce před startem ročníku nového navíc hlásí obrovskou posilu a návrat ztraceného syna v jenom úhledném balíčku. Hvězdný útočník Tomáš Plekanec a legendární Jaromír Jágr znovu spojí své síly, aby pro mateřský klub vybojovali Extraligu. Bude se snad nedávná historie opakovat? Minimálně kladenští fanoušci by si to určitě přáli.

Extraligový titul v Kometě nevyšel, z rodinných důvodů se hokejista vrací domů

Hokejový útočník Tomáš Plekanec je jedním z nejznámějších odchovanců kladenské hokejové školy a ke klubu svého srdce cítí jisté povinnosti. Ty už něj jasně zvítězily už v polovině loňského roku, kdy za Rytíře odehrál všechna barážová utkání a společně s Jaromírem Jágrem utvořil vysoce produktivní útočnou dvojici, která se mezi mladšími konkurenty rozhodně neztratila. Souhra dvou legendárních útočníků přinesla kýžené ovoce, Kladno po několika “exilových” letech proniklo zpátky do české nejvyšší soutěže.

Extraligovou účast si všichni členové úspěšného týmu nesmírně užívali. Někdejší hráč Montrealu Canadiens ovšem euforii domácího prostředí překvapivě vyměnil za brněnskou Kometu. Ačkoli své rozhodnutí nikdy pořádně nevysvětlil, patrně chtěl na sklonku kariéry dosáhnout mistrovského titulu. Ten mu ve sbírce cenných trofejí doposud chybí. Plány ale bohužel nevyšly úplně podle představ. Sezóna vinou pandemie nového koronaviru skončila předčasně a vedení soutěže navíc neurčilo žádného vítěze.

Letní přestávka pak přinesla další nečekaný zvrat. Sedmatřicetiletý Tomáš Plekanec musel z rodinných důvodů ukončit působení v Kometě. Údajně chtěl pečovat o nemocnou maminku, což se s věčným dojížděním na druhým konec republiky bohužel nedá kombinovat. Bylo proto jenom otázkou času, kdy hvězdný veterán podepíše v mateřském celku. Ten jej 8. září oficiálně představil jako (staro)novou posilu, která se navíc netají smělými ambicemi.

Opětovné spojení dvou legend může vyústit v další stěhování o třídu výš

S Rytíři Kladno podepsal Tomáš Plekanec smlouvu na dva roky a krátce před startem nového ročníku Chance ligy sebevědomě hlásá, že jeho jediným cílem je stejně jako v roce 2019 postup do Extraligy. Toho se bude pravděpodobně snažit dosáhnout v obnoveném tandemu s Jaromírem Jágrem. Nezapomíná ale ani na ostatní, jejichž výkony v uplynulé sezóně sice nebyly pokaždé ideální a nabízely určité rezervy, vesměs prý jimi ale hráči navázali na úspěšnou baráž. Vysloužilý kapitán české národního týmu samozřejmě ví, že zběsilá honba na titulem ho v mateřském klubu téměř stoprocentně nečeká. Na druhou stranu už ale dříve pronesl, že sportovní kariéra není všechno. Nicméně malý sen o postupu a opakující se historii rozhodně není nereálný, ačkoli se kladenským hokejistům do cesty postaví velké množství kvalitních soupeřů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *