19/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha inspirovala na Západě Čech a sáhla po slovenském brankáři Dominiku Holcovi, který zůstal po krachu Žiliny bez práce. Někomu však jeho angažmá určitě přidělá vrásky na čele.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha do obnovené sezóny rozhodně nevstoupila v nejlepším rozpoložení a na úvod těžce kousala porážku v zápase proti Plzni, která navíc byla naprosto zasloužená. Hráči dostali cennou lekci, z níž se mohou do následujících kol poučit. Vedení letenského klubu už se v řadách západočeských rivalů se inspirovalo, a to konkrétně z hlediska skládání sestavy. Stejně jako oni totiž lovilo ve vodách sousedního Slovenska, kde po krachu Žiliny zůstalo mnoho talentovaných fotbalistů bez práce a zcela zadarmo. Pražany s oficiální platností posílil šikovný brankář Dominik Holec, což na jednu stranu znamená zásadní vyztužení sestavy, ale také téměř stoprocentní jistotu, že některý ze současných strážců svatyně bude muset z kola.

Holec se poprvé podívá mimo slovenskou ligu

Bezpečnostní opatření proti šíření nebezpečné nákazy novým typem koronaviru se neblaze podepsala na životě nás všech a fotbal samozřejmě nebyl výjimkou. Bohužel se potvrdily prognózy odborníků, kteří dopředu varovali, že ne všechny kluby ustojí nečekanou absenci příjmů bez ztráty květinky. Jednou z prvních obětí se stal tradiční slovenský klub MŠK Žilina, jehož zástupci koncem měsíce března ohlásili likvidaci a následně rozdali výpovědi mnoha překvapeným hráčům. Ti se však “na svobodě” dlouho neohřáli, protože když ostatní týmy ucítily možnost přivést posily zcela zadarmo, nezaváhaly.

V řadách žilinských odpadlíků se dařilo vybírat především Viktorii Plzeň, která dost možná díky vlivu Adriána Guľy hbitě podepsala Filipa Kašu a Miroslava Káčera. Už začátkem roku do svých řad přijala argentinského záložníka Ivána Diáze, toho však jen formou hostování do konce sezóny. Západočeskými rivaly se zřejmě inspirovali na Spartě, protože letenští krátce po jejich vzájemném duelu hodili laso pětadvacetiletém brankáři Dominiku Holcovi. Ten se tak vydává na své debutové zahraniční angažmá, přičemž prvních devatenáct let kariéry strávil právě v krachující Žilině.

Syn slavného otce (pozn.: Peter Holec se brankářskému řemeslu rovněž věnoval a nastupoval dokonce ve dvou českých klubech) se na novou adresu vydává s těmi nejvyššími ambicemi a věří, že pomůže zvrátit nezáviděníhodnou bilanci z posledních měsíců. Byť se na post týmové jedničky neklepe sám, vzhledem ke své “neposkvrněnosti” má obrovskou šanci uspět.

Co bude s Nitou a Hečou? Jeden z nich to určitě nepřežije

Sparta sice příchodem Dominika Holce získala výraznou posilu mezi tři tyče, nicméně také dala průchod otázkám, kdo společně s ním utvoří ústřední tandem. Stále tu totiž ještě máme současnou jedničku Milana Heču a jeho rumunského sekundanta Florina Nitu. Oba dva navíc nejsou v ideální formě a fanoušci se v názorech na jejich kvality nedokáží shodnout. Když se na věc podíváme z čistě praktického hlediska, vyjde nám, že Milan Heča už roli dvojky jednou vykonával a jistě by se s ní (ač nerad) dokázal smířit znovu. Oproti tomu rodák z Bukurešti vysedávání na lavičce náhradníků naprosto nesnáší a pokud se měl vinou příchodu nové posily posunout ještě o level níž, pravděpodobně by Letnou bez dlouhého přemýšlení opustil. Kdybychom si tedy měli tipnout, kdo přetlak v brankovišti Sparty nakonec odnese, jednoznačně volíme Nitu.

Zdroj: AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *