24/06/2024

"File:FRA-ARG (11).jpg" by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Real Madrid dlouhodobě usiluje o francouzského záložníka Paula Pogbu. Podle posledních zpráv je dokonce ochoten obětovat čtyři své hráče, jen aby hvězdu Manchesteru United přivedl.
“File:FRA-ARG (11).jpg” by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Že Real Madrid dlouhodobě stojí o hvězdného záložníka Paula Pogbu, není žádnou novinkou. Podle posledních informací britského deníku Metro se však ochotně zbaví hned čtveřice hráčů, jen aby francouzského reprezentanta přivedl pod svá křídla. Opačným směrem by měli v případě uzavření dohody s vedením Manchesteru United zamířit Martin Ödegaard, Lucas Vazquez, James Rodriguez a Brahim Diaz. Člověk si až říká, jestli za to kontroverzní fotbalista opravdu stojí. Bezprostředně před zraněním a koronavirovou pauzou totiž podával značně nevyrovnané výkony. Navíc byl údajně důvodem, proč se slavný anglický celek rozloučil s trenérem José Mourinhem.

Na výměny hráčů si v časech krize budeme muset zvyknout

Pandemie nového koronaviru se podle odborníků na ekonomiku promítne do fotbalové prostředí hned s úderem prvního přestupového období. Kluby budou oproti rokům minulým mnohem zdrženlivější z hlediska zbytečného rozhazování peněz. Fanoušci ale nemusejí smutnit, že by se po čas léta nic zásadního nedělo. Pravděpodobně se totiž vrátíme o celá staletí nazpět a do hry znovu vstoupí obchod směnný, čili zjednodušeně “kus za kus”. Nelze si však naivně myslet, že každé zboží na trhu se dá vyvážit pouze osamoceným artiklem podobného charakteru.

Stejně jako jednu krávu může vyrovnat pouze větší počet koz, tak ani hvězdní fotbalisté nebudou k mání lacino. Příkladem za všechny budiž sedmadvacetiletý záložník Paul Pogba, jehož hodlá Real Madrid kompenzovat hned čtyřmi členy své hráčské základny. Manchester United tak stojí před zásadním dilematem, zda-li mu je francouzský natolik drahý, aby namísto něj odmítl Martina Ödegaarda, Lucase Vazqueze, Jamese Rodrigueze a Brahima Diaze.

Směnným obchodem vydělají především Ďáblové

Pro pořádek si shrňme dosavadní kariéru Paula Pogby. Vraťme se k jeho nadějným začátkům v mládežnických výběrech Manchesteru United, ostře sledovanému přesunu do Juventusu Turín a také zisku čtyř titulů mistra Serie A. Když se pak podíváme na výčet úspěchů po návratu na Britské ostrovy, zjistíme, že kromě vítězství v Evropské lize během sezóny 2016/2017 se na klubové scéně vlastně vůbec nic zajímavého nestalo. Stejně smutně jako statistiky vypadají i Pogbovi výkony z posledních dvou sezón. Pravda, spoluhráči mu ke zlepšení fazóny nijak zvlášť nepomohli. I tak ale fanoušci zcela jednoznačně čekali mnohem víc.

Ačkoli trenér rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer několikrát avizoval, že se francouzského reprezentanta nehodlá za žádnou cenu vzdát, je blázen, pokud nabídku Realu Madrid nevezme alespoň v potaz. Čtyři kvalitní hráči totiž dokonale vyváží ztrátu, kterou United utrpí. Dokonce si troufneme tvrdit, že z obchodu vyjdou jako jasní vítězové. Na druhou stranu ale ochotně připouštíme, že pravdu může mít i Mino Raiola, který tvrdí, že hlavní problémem Paula Pogby je právě jeho současný chlebodárce a kdyby dostal příležitost jinde, určitě se vrátí do formy, jíž zapomněl v Turíně.

Zdroj: Metro.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *