04/03/2024

By Oleg Bkhambri (Voltmetro) - Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons

Slavní fotbalisté by měli jít v těžkých časech příkladem. S dodržováním bezpečnostních opatření proti šíření nového koronaviru to ale někteří naprosto fatálně nezvládli.

Když se ve veřejném prostoru poprvé objevily informace o jakémsi koronaviru z Wu-chanu, velké procento lidí bralo rizika s ním spojená na lehkou váhu. Není se ostatně čemu divit. Naše generace se s podobným problémem nikdy předtím nepotýkala a nebyla proto připravena mu okamžitě čelit. K dodržování přísných bezpečnostních pravidel v jednotlivých zemích dále nepřispěl ani fakt, že slavní fotbalisté sice na oko kázali vodu, ale sami si dopřávali lahodné víno. Některé příklady hrubého porušení karantény jsme pro vás sepsali.

Luka Jović a zakázaná cesta do víru velkoměsta

By
Oleg Bkhambri (Voltmetro)
– Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dvaadvacetiletý útočník svým neuváženým jednáním pořádně popudil fanoušky a dokonce i premiérku Srbska Anu Brnabičovou. Vezměme to ale pěkně popořádku. Když se situace spojená s pandemií koronaviru začala ve Španělsku výrazně zhoršovat, postupně došlo k zastavení většiny tamních sportovních soutěží. Celý tým slavného Realu Madrid musel dokonce podstoupit dvoutýdenní karanténu, jelikož byl v kontaktu s nakaženým basketbalistou Treyem Thompkinsem.

Drtivá většina hráčů vzala nařízení o sociálním distancu vážně. Luka Jović si však s rizikem přenosu viru hlavu příliš nelámal. Odcestoval do Bělehradu a v centru rušného velkoměsta oslavoval narozeniny své přítelkyně. Médii tehdy kolovalo, že podle srbských zákonů hrozí mladíkovi tučná pokuta a dokonce i pobyt ve vězení.

Tim Payne a opilecká jízda ulicemi Sydney

Ze Španělska se můžeme směle přesunout do daleké Austrálie, kde si naši pozornost získal šestadvacetiletý hříšník Tim Payne. Ten měl bezprostředně po přerušení ligy podstoupit karanténu jako jeho spoluhráči z novozélandského klubu Wellington, namísto toho se však s kamarádem a ve značně pohrouženém stavu projížděl rušnými ulicemi Sydney. Ani následná omluva mu ke zlepšení veřejného mínění nepomohla.

Moise Kean se na sociálních sítích sám prozradil

Dvacetiletý Moise Kean patří k největším fotbalovým nadějím anglického Evertonu. O to víc muselo vedení klubu mrzet, že právě on se stal odvrácenou tváří koronavirové pandemie na území Velké Británie, když “zapomněl” na karanténní opatření a uspořádal doma večírek s několika přáteli. Rodák z Itálie se k činu přiznal tím, že na sociálních sítích zveřejnil snímky z akce.

K dalším případům pohrdání pravidly došlo rovněž v Anglii

Pokud ještě na moment zůstaneme v Anglii, zjistíme, že zmíněný Mouse Kean není zdaleka jediným hříšníkem. Vzpomeňme například ještě oporu Manchesteru City Kyla Walkera, jenž vyzýval fanoušky, aby zůstali doma a zbytečně neohrožovali zdraví ostatních. Na svá vlastní slova ovšem nebral zřetel při objednávání služeb dvou lehkých dam, což se bohužel pro něj provalilo.

Prohřešku se nevyhnul dokonce ani slavný trenér José Mourinho, který společně se svými svěřenci trénoval v parku a doufal, že je přitom nikdo nenachytá. Samozřejmě se ale šeredně zmýlil.

Poslední skandál proběhl v Seville

Dosud poslední případ porušení bezpečnostních opatření v režii slavných fotbalistů byl zaznamenám na území Španělska, konkrétně se pak provinili spoluhráči Tomáše Vaclíka ze Sevilly. Luuk de Jong, Ever Banega, Lucas Ocampos a Franco Vázque uspořádali zahradní párty se svými partnerkami a jedna z přítomných dam poslala společnou fotografii do veřejného prostoru. Ačkoli ji okamžitě zase smazala, pozornosti médií stejně neunikla.

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x