24/06/2024

Autor: Werner100359 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63873554 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Rumunský fotbalový záložník Nicolae Stanciu opěvuje skvělou partu, kterou poznal ve službách klubu SK Slavia Praha. Na nohu si dokonce nechal vytetovat symboly úspěchu.
Autor: Werner100359 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože ještě před rokem působil v barvách úhlavního nepřítele a hořké plody téhle neúspěšné spolupráce sklízí dodnes, SK Slavia Praha mu významně přirostla k srdci a raduje se, že může být součástí té nejlepší party, jakou kdy ve fotbalovém prostředí zažil. Pouze u obdivných slov ovšem nezůstal. Rumunský záložník Nicolae Stanciu si nechal bezprostředně po oslavách mistrovského titulu vytetovat dvě hvězdy, které symbolizují dvacáté ligové prvenství sešívané historie. Tímto krásným gestem si rodák z Alba Iulia získal na svou stranu snad i toho posledního skeptika z řad fanoušků, který se domníval, že spojení bude stejně jako v případě pražské Sparty pouze dočasné.

Stanciu se pod úspěšnou sezónou výrazně podepsal

Sedmadvacetiletý rumunský reprezentant Nicolae Stanciu se začátkem minulého léta překvapivě dohodl na přesunu do pražské Slavie, ačkoli ještě několik měsíců zpátky oblékal dres městského rivala ze Sparty. Nevole letenských fanoušků na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat a při všech vzájemných duelech čekala šikovného záložníka pořádná sprcha. On si však negativními emocemi nenechal vzít vítr z plachet a postupně přicházel na chuť hernímu stylu Jindřicha Trpišovského.

Po vcelku opatrném podzimu absolvoval náročnou zimní přípravu a na jaře se vrátil v plné síle. Zejména po koronavirové přestávce předváděl excelentní výkony a výrazně se zlepšily i jeho osobní statistiky. Díky všem zmíněným argumentům se stal nejlépe hodnoceným záložníkem celé Fortuna Ligy.

Při mistrovských oslavách na sebe Stanciu upoutal pozornost dosti nevybíravým pokřikem “Smrt Spartě”, což mnoho lidí vzhledem k jeho minulosti odsoudilo. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace na tento exces reagovala udělením pokuty ve výši 40 tisíc korun. Talentovaný Rumun později prohlásil, že ve svém bývalém působiště nemá žádné přátele a jeho srdce už definitivně propadlo klubu Slavii.

Emoce fotbalista vyjádřil prostřednictvím tetování

Nicolae Stanciu říká, že ve své dosavadní kariéře profesionálního hráče fotbalu nezažil lepší partu než na Slavii. I proto si nechal vytetovat dvě hvězdy, které pravděpodobně znázorňují obhajobu mistrovského titulu. Uvnitř jednoho útvaru se nachází nápis “SKS”, druhý zas zdobí číslice “20”. Jde o vcelku jasnou asociaci k úžasným dvaceti ligovým prvenstvím, jichž SK Slavia Praha během bohaté historie dosáhla. Vypadá to, že Stanciu konečně našel místo zaslíbené, k němuž se při první příležitosti neotočí zády.

https://www.instagram.com/p/CCje0hDgTcY/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *