24/06/2024

"Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG (04/08/2017)" by Antoine Dellenbach Photography is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Poměrně kuriózní spor o peníze mezi Barcelonou a Neymarem skončil před soudem. Kuriózní proto, že sám fotbalista ještě nedávno úpěnlivě bojoval o návrat do katalánského klubu.
“Neymar Jr Presentation | Press Conference for PSG (04/08/2017)” by Antoine Dellenbach Photography is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mezi katalánskou Barcelonou a brazilským útočníkem Neymarem se vzhledem k okolnostem rozhořel poměrně zajímavý spor. Fotbalista žaloval bývalého chlebodárce za nevyplacení podpisového bonusu, na který měl dle svého názoru zcela jednoznačně nárok. Ohromných 1,16 miliardy korun mu však proteklo mezi prsty. Soud naopak rozhodl, aby opora Paris Saint-Germain poslala 176 milionů korun na druhou stranu jako kompenzaci. Hádky mezi sportovními kluby a jejich bývalými zaměstnanci nejsou ničím neobvyklým, pokud spolu ovšem obě zúčastněné strany už nikdy nechtějí mít nic společného. V případě Neymara to ale ještě nedávno vypadalo (a možná stále vypadá) na velkolepý návrat k Messimu a jeho spoluhráčům.

Spor o peníze trval dlouhé tři roky

Osmadvacetiletý Neymar patří už od roku 2017 francouzskému klubu Paris Saint-Germain, který z něj tehdy udělal nejdražšího fotbalistu planety. Barcelona prodejem svého zlobivého hocha vydělala ohromných 222 milionů eur a talentovaný Brazilec na nové adrese získal velice štědré finanční podmínky. Všechny zúčastněné strany by zdánlivě nemohly být spokojenější, jenže radost bohužel nepanuje ani na jedné z nich. Zatímco PSG už odmítá řešit fotbalistovi četné přešlapy a nemůže zapomenout ani na snahu opustit loď během minulé letní přestávky, Barcelona se proti své někdejší opoře postavila v rámci soudních tahanic o peníze. Neymar katalánský celek žaloval za nevyplacení podpisového bonusu, na nějž měl po prodloužení smlouvy údajně nárok.

Spor o 43,6 milionu eur se táhl dlouhé tři roky a nyní konečně dospěl k výsledku. Návrh na zpětné vyplacení bonusu soudce zamítl v plném rozsahu, načež rodákovi ze Sao Paula uložil, aby sám zaplatil kompenzaci úřadujícímu mistrovi španělské nejvyšší soutěže ve výši 6,7 milionu eur. Není divu, že se Neymar prostřednictvím právníků odvolal, nicméně podle odborníků nemá ani tak příliš šancí napodruhé uspět.

Strany se soudily, ale zároveň jednaly o obnovení spolupráce

Kuriózní na celém případu je především fakt, že Neymar se sice s Barcelonou soudil o astronomické peníze, zároveň ale zoufale toužil po návratu Camp Nou. Ten si přes léto hodlal vydupat porušováním klubových nařízení PSG a odmítáním účasti na společných trénincích, za což to na začátku sezóny a po krachu veškerých jednání od domácích fanoušků pekelně schytal. Každopádně není vyloučeno, že se jeden z nejlepších útočníků planety přeci jen přesune v průběhu nadcházejícího přestupového období. Pařížané totiž chtějí v reakci na koronavirovou krizi začít šetřit, přičemž právě měsíční odměny brazilského reprezentanta představují obrovskou finanční zátěž. Pokud nakonec Neymar přeci jen podepíše v Barceloně, bude to dokonalým vyústěním už tak velmi zamotaného příběhu, kde jdou všichni proti všem, ale zároveň každý s každým.

Zdroj: The Sun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *